Євросоюз перегляне відносини з Росією

Євросоюз перегляне відносини з Росією - rusvesna.su Євросоюз перегляне відносини з Росією - rusvesna.su

На найближчій зустрічі глав МЗС країн ЄС буде нестандартне обговорення - мова піде виключно про двосторонні відносини Євросоюзу з Росією. Міністри спробують прийти до вироблення нової довгострокової стратегії відносин з Москвою, пишуть інформагентства.

«На тлі подій двох останніх років в європейських столицях прийшли до висновку: при будь-якому розкладі повернення до відносин з Росією в дусі business as usual бути не може. Зараз у нас толком немає ніякого спільного бачення відносин з Росією, є тільки санкції, але так вічно тривати не може. Нам потрібен new normal - довгострокова стратегія взаємодії з Москвою в нових умовах », - сказали в структурах ЄС.

За даними, створенням стратегії займуться в Брюсселі 14 березня. Інше джерело в структурах ЄС пояснив, що за підсумками цих переговорів не очікується ніяких конкретних рішень.

«Це буде свого роду мозковий штурм, результати якого можуть вилитися в щось конкретне на наступних консультаціях», - зазначив він, уточнивши, що на відміну від єдиної схожої зустрічі, яка відбулася в січні 2015 року, ніяких заздалегідь підготовлених пропозицій з боку Єврокомісії не буде.

Так як в даний час немає заздалегідь підготовлених пропозицій, глави європейських МЗС отримають можливість висловитися на тему «Чого ЄС хоче від відносин з Росією».

За словами російського дипломатичного джерела, в МЗС Росії також мають намір найближчим часом «провести інвентаризацію» зв'язків з ЄС. «Нинішня стадія відносин нас теж не влаштовує», - пояснив він.
Російське дипломатичне джерело попередило, що без зняття з Росії основної частини санкцій (введені через Крим обмежувальні заходи залишаться надовго) перейти до якої б то не було «нової нормальності» не вийде.

Дипломат, який представляє в Москві одну з ключових країн ЄС, зазначив, що головна перешкода на шляху «предметної розмови» про можливе пом'якшення санкцій ЄС щодо Росії в даний час є «відсутність прогресу в реалізації навіть перших, здавалося б, найпростіших пунктів мінських домовленостей »: припинення вогню в зоні протистояння на сході України і відведення важких озброєнь.

На думку співрозмовника, «припинення вогню в значній мірі не дотримується з вини збройних формувань Донецька і Луганська», через що європейські лідери сумніваються в «щирості обіцянок Москви вплинути на керівництво самопроголошених республік».

Раніше повідомлялося, що віце-прем'єр уряду Росії Сергій Приходько заявив, що Росія не має наміру просити Євросоюз про скасування санкцій.

Вибір редактора