ЗМІ з'ясували, що найбільше хвилює Путіна

Що найбільше хвилює Путіна - www.forumdaily.com Що найбільше хвилює Путіна - www.forumdaily.com

Президент РФ Володимир Путін вважає великі золотовалютні резерви гарантією фінансової незалежності Росії і готовий змиритися з високою волатильністю валютного курсу заради їх збереження, заявили інформагентсва.

Співрозмовники агентств розповіли, що волатильність валютного курсу також турбує Путіна, але поки що він готовий платити таку ціну за фінансову безпеку. Два високопоставлених джерела на умовах анонімності підтвердили, що президент регулярно запрошує у своїх помічників звіти про стан резервів.

«Володимир Путін усвідомив силу резервів в 2008-2009 роках, коли завдяки ним йому вдалося пережити кризу без значних втрат», - сказав колишній міністр фінансів Олексій Кудрін, який, як зазначають агентства, раніше регулярно зустрічається з главою держави для обговорення економічної політики. За його словами, «залишитися з маленькими резервами тепер буде важко, навіть чисто психологічно».

Колишній співробітник Банку Росії Катерина Власова, яка нині працює економістом в московському представництві Citigroup, розповіла агентствам, що всупереч широко поширеній думці витрати з Резервного фонду не скорочують міжнародні резерви.

Коли Мінфін бере з суверенного фонду кошти для покриття бюджетного дефіциту, центральний банк просто переводить валютні активи на свій рахунок, видаючи міністерству рублі. При цьому, щоб не розганяти інфляцію, аналогічна грошова маса витягується з обігу за допомогою скорочення видачі кредитів банкам.

Раніше на сайті банку Росії повідомлялося, що обсяг міжнародних резервів РФ з 12 по 19 лютого 2016 року зменшився на $ 3 млрд - з $ 382,4 млрд до $ 379,4 млрд. У цілому за минулий рік міжнародні резерви ЦБ «схудли» на 4,4 % - з $ 385,460 млрд на 1 січня 2015 року до $ 368,399 млрд на 1 січня 2016 року.

Вибір редактора