Росіянам можуть заборонити використовувати соцмережі в робочий час

Використання соцмережі в робочий час - crimea.vgorode.ua Використання соцмережі в робочий час - crimea.vgorode.ua

Росіяни в недалекому майбутньому можуть втратити можливість зайти в соціальну мережу в робочий час. Як повідомляють інформагентства, розглянути пропозицію про заборону використання соціальних мереж на роботі міністру праці та соцзахисту РФ Максиму Топіліну доручила віце-прем'єр Ольга Голодець.

Ініціатива цих можливих заборон виходить від голови комісії Громадської палати з питань соціальної політики, трудових відносин та якості життя Володимира Слєпака. На його думку, "поняття трудової дисципліни сприймається досить умовно, і всім відомі ситуації демонстраційного постійного приватного спілкування працівників в чатах або захопленої активної участі в комп'ютерних іграх".

Свої думки на цю тему він виклав у листі до Голодець в січні цього року. В якості ефективного способу боротьби з порушенням трудової дисципліни Слєпак привів в приклад рішення ЄСПЛ у справі Barbulescu проти Румунії, який визнав право роботодавця знати, чим займається його співробітник в робочий час, зокрема, здійснювати контроль за його особистим листуванням.

Тим часом в Громадській палаті заявили, що ця ініціатива Слєпака носить виключно особистий характер і не є думкою керівництва. У прес-службі Мінпраці інформацію про доручення від Голодець підтвердили, проте зазначили, що відомство не бачить підстав для заборони використання соцмереж на робочому місці.

"Все вже прописано в Трудовому кодексі. Подібні питання можуть регулюватися колективним договором, локальними нормативними актами, наприклад, правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими інструкціями або, припустимо, в інструкції з охорони праці працівників організації", - відзначили в Мінпраці.

Вибір редактора