У Росії зареєстрований перший випадок завезення лихоманки Зіка

Перший випадок завезення лихоманки Зіка - kazanfirst.ru Перший випадок завезення лихоманки Зіка - kazanfirst.ru

У Росії зареєстрований перший випадок завезення лихоманки Зіка, повідомляється на сайті Росспоживнагляду.

За даними відомства, в даний час хвора жінка перебуває в боксі інфекційного стаціонару, її стан задовільний. Також встановлено медичне спостереження за контактними членами сім'ї, клінічних проявів захворювання не виявлено, результати досліджень на вірус Зіка негативні.

Повідомляється, що хвора перебувала на відпочинку в Домініканській Республіці. Після прибуття в Москву клінічних проявів захворювання не відзначалося, через кілька днів після повернення було зафіксовано погіршення самопочуття, температура і висип.

"Завдяки посиленню заходів щодо попередження поширення лихоманки Зіка на території Росії і готовності медичних організацій до діагностики та надання допомоги хворим, хвора була негайно госпіталізована з рекомендацією обстеження на лихоманку. За результатами лабораторного дослідження вітчизняною тест-системою в біологічних рідинах хворої виявлено вірус Зіка", - повідомляє Росспоживнагляд.

На авіаборту, яким хвора прибула з Домініканської Республіки, після прибуття проведено весь комплекс необхідних протиепідемічних заходів, загроза здоров'ю пасажирів відсутня.

Росспоживнагляд інформує, що в кліматичних умовах Російської Федерації ризику поширення лихоманки Зіка немає. Разом з тим відомство звертає увагу, що при плануванні відпочинку в країнах тропічного і субтропічного клімату необхідно вибирати країни, благополучні в епідеміологічному відношенні.

При появі одного або декількох симптомів захворювання (жар, висип, кон'юнктивіт, біль у м'язах і суглобах, втома) протягом 2-3 тижнів після повернення з країн, ендемічних по вірусу Зіка, необхідно негайно звернутися до лікаря.

Вибір редактора