Що може зупинити Росію?

Що може зупинити Росію? - historyporn.dirty.ru Що може зупинити Росію? - historyporn.dirty.ru

Президент Росії Володимир Путін характеризує розвал Радянського Союзу як величезну геополітичну трагедію XX століття.

Така позиція російського президента змушує Захід дивитись на Москву як на джерело загрози для тих країн, які тільки нещодавно насилу вибралися з-під гніту радянської влади. Приклад такої політики - військова операція в Грузії в 2008 році і встановлення влади над Кримським півостровом в 2014 році. Росія продовжує розширювати військову присутність на території України, а її ядерні сили приведені в стан повної бойової готовності.

В останні роки Росії вдалося провести модернізацію традиційних видів озброєнь, що дає їй можливість протистояти будь-якій небезпеці, від кого б вона не надходила. Більше того, російські військові чиновники нерідко говорять, що не бачать нічого поганого в тому, щоб застосувати попереджувальні ядерні удари в разі війни. Особливо часто такі заяви звучать на адресу США та їхніх союзників.

Бравада Росії з приводу своїх ядерних можливостей формує загрозливий фон для її військових операцій. Так було і в часи холодної війни. Однак нові сплески російської агресії набагато небезпечніше «холодного протистояння». Якщо Росія запровадить у життя всі свої погрози, це буде остаточним провалом політики стримування США і країн НАТО і призведе до страхітливих наслідків.

Сьогодні Росія має намір заволодіти ядерною зброєю з низьким виходом радіоактивності, що зробить її реальною загрозою для всього світу.

У вересні 2005 року науковий керівник Російського федерального ядерного центру в місті Саров Віктор Михайлов заявив, що прикладаються величезні зусилля в реалізації ядерних програм, здатних «хірургічно» вражати задані цілі. Він пояснив, що такого роду ядерну зброю з низьким виходом радіоактивності можна буде використовувати в повномасштабних військових діях.

Важелі тиску на світове співтовариство, які використовує Путін, не обмежуються його ядерними погрозами. Він активно впроваджує пропаганду в ЗМІ, щоб виставити себе і свою політику в кращому світлі і підірвати імідж США. Російський політолог Олексій Арбатов, говорячи про зовнішню оборонну політику країни, заявив, що вона базується в основному на перебільшеннях. Одне з таких перебільшень - заява, що США і союзники можуть в будь-який час прийняти рішення про вторгнення на територію Росії і захопити її природні багатства.

У рамках своєї грандіозної політики Москва здійснює модернізацію транскордонних ядерних програм, забезпечуючи тим самим повну оборонну готовність проти будь-якої ядерної агресії. Всі ці зусилля Росії спрямовані на ослаблення адміністрації Барака Обами і його ядерних програм. Проте дії Кремля викликають суперечки всередині самих США. Деякі не бачать в Росії джерела небезпеки для Америки і вважають, що будь-яка безрозсудна дія США у відповідь на погрози Росії у бік Заходу тільки провокує Кремль і налаштовує її проти США. Однак багато світових лідерів, навпаки, сприймають ворожість Росії з повною серйозністю і вважають, що агресія, яку демонструє Москва щодо Вашингтона, викликає серйозну небезпеку для країни і для нації, а бездіяльність керівництва країни в цьому питанні і відсутність адекватної відповіді провокують Росію на ще велику агресію.

Отже, що може зупинити Росію?

Перше: Потрібно ясно зрозуміти, що оптимістичний погляд на політичну карту Росії після холодної війни невірний. І необхідно скоригувати політику США у відповідності з новою реальністю і розумінням, що Росія не має наміру слідувати домовленостям про нерозповсюдження ядерної зброї.

Друге: США повинні використовувати досвід своїх спецслужб, щоб зрозуміти справжній стан справ в Росії. А найголовніше - визнати те, що план з модернізації ядерної зброї в Росії сьогодні з успіхом реалізується. Потрібно особливо відзначити висловлювання генерала Філіпа Брідлава, головнокомандуючого НАТО в Європі, про те, що «близько двадцяти років США сприймали Росію як потенційного союзника і співпрацювали з нею. Однак нові факти розвідки говорять про те, що ми глибоко помилялися. Насправді спецслужби США неправильно оцінили російську ядерну політику і військові плани. Це величезний провал США ».

Третє: Політика США повинна бути послідовною і відкритою і містити ясний посил Путіну: будь-який крок, зроблений Москвою проти США або союзника США, матиме негативні наслідки для Росії.

Четверте: США повинні зробити все можливе, щоб відновити свій авторитет і довіру до його загрозам. Також слід повторно визначити червоні лінії, за які Росія заходити не повинна. Особливо це стосується тиску з боку Москви та її ядерних погроз на адресу США. Однак і США слід задуматися про необхідність модернізації своїх ядерних програм після десятиліть застою в тій області.

І останнє: необхідно заспокоїти союзників щодо потенціалу США і спростувати заяву Путіна про те, що його країна може розгорнути свої війська в п'яти країнах НАТО за 48 годин.

Переклад http://inosmi.ru.

Вибір редактора