Грошей у резервному фонді РФ вистачить тільки на цей рік

Резервний фонд РФ - inforesist.org Резервний фонд РФ - inforesist.org

На думку головного економіста Європейського банку реконструкції та розвитку Сергія Гурієва, у резервному фонді РФ достатньо грошей, щоб країна протрималася 2016 рік, навіть якщо ціна на нафту досягне 30 або 35 доларів за барель.

Втім, в цьому випадку фонд буде повністю спустошений до кінця року, наводить слова економіста телеканал CNN.

В даний час Росія стурбована інфляцією через великий тиск на економіку країни. Але також економіка країни безпосередньо залежить від цін на нафту.

СЕРГІЙ ГУРІЄВ, головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку:

У російській економіці є кілька проблем, які стали результатом спаду ВВП в ході рецесії. По-перше, це поганий інвестиційний клімат і відсутність структурних реформ. По-друге, санкції. По-третє, що дуже важливо, низькі ціни на нафту. Однак вірно те, що ціни на нафту стали першорядною причиною для хвилювань щодо російського бюджетного дефіциту, відсутності надходжень до бюджету. Це вже призвело до введення режиму економії бюджету і, можливо, призведе до подальших скорочень вже цього року.
Так що, так, Росія сильно стурбована, і санкції підсилюють ефект від низьких цін на нафту. Відсутність структурних реформ також важливо. І все ж, якщо ціна на нафту відновиться, то бюджетні та податкові проблеми стануть менш болючими.

Вони також можуть уникнути контролю над капіталом, який, на думку деяких економістів, повинен потрапити до порядку денного Москви.

СЕРГІЙ ГУРІЄВ: Так, думаю, зараз все на порядку денному. Так як в даний час російські власті зіткнулися з дуже складною ситуацією з дефіцитом бюджету. Якщо барель нафти в середньому протягом 2016 коштуватиме 50 доларів, у резервному фонді РФ достатньо грошей на цей рік, але швидше за все не на наступні два роки. Але якщо ціна на нафту впаде до 35 або 30 доларів, то резервний фонд, ймовірно, буде повністю вичерпаний до кінця цього року, що може призвести до подальших скорочень та інших заходів щодо боротьби з кризою.

Вибір редактора