Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк склав свої повноваження

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк - telegraf.com.ua Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк - telegraf.com.ua

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк склав свої повноваження. Про це він заявив в щотижневій телепередачі "10 хвилин з прем'єр-міністром".

"Складаю обов'язки прем'єр-міністра і з гідністю підкреслюю свій національний обов'язок перед державою. Бачу свої повноваження ширше, ніж повноваження керівника уряду", - сказав Арсеній Яценюк, зумовивши свою відставку створенням нової коаліції з чіткою програмою дій. За його словами, питання його відставки в парламенті України буде розглянуто на початку наступного тижня.

"У вівторок, 12 квітня, прохання буде внесено до Верховної Ради", - повідомив прем'єр. Говорячи про причини свого відходу, Яценюк підкреслив, що політична криза в країні була розв'язана штучно, "бажання змінити одну людину засліпило політиків", а "процес зміни уряду перетворився на бездумний біг на місці". При цьому він не вказав, яких саме політиків мав на увазі.

Арсеній Яценюк заявив, що після його відставки має бути "негайно обрано новий уряд України", а також створено нову конституційну більшість в парламенті. У березні міністр фінансів України Наталія Яресько заявила про готовність очолити новий уряд країни. На її думку, країні зараз необхідно зробити "величезний стрибок вперед, з яким впорається тільки уряд технократів".

22 березня повідомлялося, що учасники переговорів щодо формування нового складу кабінету міністрів України прийшли до першого спільного рішення. Головним і єдиним претендентом на посаду прем'єр-міністра названий спікер Верховної ради Володимир Гройсман.

Вибір редактора