Україна закликає посилити тиск на Росію для звільнення Савченко

Україна закликає посилити тиск на Росію - ru.slovoidilo.ua Україна закликає посилити тиск на Росію - ru.slovoidilo.ua

Україна звернулася з листом до країн ЄС і США з проханням посилити тиск на Росію для звільнення Надії Савченко, повідомив український президент Петро Порошенко в Twitter.

Зі свого боку прес-секретар президента країни Святослав Цеголко написав в соцмережі, що «за дорученням президента наш генконсул в Ростові завтра знову буде пробиватися до Надії».

У той же час сама Савченко не має наміру відступати, незважаючи на погіршення її самопочуття у зв'язку з сухим голодуванням, повідомив генеральний консул України Віталій Москаленко, який відвідав її в Ростовському СІЗО в понеділок.

Дипломат зазначив, що вона не має наміру відмовитися від сухого голодування. Він передав фото записи її слів, згідно з яким Савченко заявляє, що «не хоче чекати невизначеності».

«Тепер я буду виходити з в'язниці на своїх умовах, щоб всьому світу показати, що Росію можна скрутити в «баранячий ріг», якщо не боятися і бути незалежною як я. Живою або мертвою я вже перемогла », - підкреслила Савченко.

Вона також закликала всіх, хто може «витягнути її з в'язниці» докласти всіх зусиль і «зробити це, нарешті».
Як повідомили в Facebook адвокат Савченко Микола Полозов, він говорив з українськими консулами, які відвідали його підзахисну.

«Їм вдалося пробитися в СІЗО до Надії і поспілкуватися з нею. Надія демонструє стійкість свого характеру і непохитність волі. Вона твердо має намір бути присутньою на суді 9 березня і самій сказати останнє слово, незважаючи на те, що симптоми сухого голодування вже дають про себе знати - періодично виникає тахікардія, набрякають ноги, порушена терморегуляція. Але Надія, перемагаючи слабість, сама спустилася з верхнього поверху в слідчий кабінет, де проходила зустріч з консулами, і сама піднялася назад », - написав захисник.

Він підкреслив, що Савченко «досі забороняє російським лікарям брати у неї аналізи і проводити з нею будь-які медичні маніпуляції; разом з тим, російська сторона всіляко затягує питання, пов'язане з допуском до Надії комісії українських медиків, які вже рік тому приїжджали обстежувати її в лікарню СІЗО «Матроська тиша».

Вибір редактора