Архітектор польської «шокової терапії» може стати прем'єром України

Архітектор польської «шокової терапії» - sharij.net Архітектор польської «шокової терапії» - sharij.net

Президентський «Блок Петра Порошенка» (БПП) «озголосив» імена передбачуваних кандидатів в прем'єр-міністри України.

Місце Арсенія Яценюка можуть зайняти глава українського Мінфіну Наталія Яресько або польський реформатор Лешек Бальцерович, повідомила депутат від фракції БПП у Верховній Раді Світлана Заліщук.

«Я розмовляла з людьми, які беруть участь в переговорах, і є інформація про пані Яресько. Наскільки цей статус зберігає сьогодні свою можливість, складно сказати, тому що ситуація постійно змінюється, але я могла б підтвердити, що такий формат обговорюється », - цитує її UNN .

З приводу кандидатури Бальцеровича в БПП висловлюються так: «У нього є підтримка Заходу, нашого середнього класу, він готовий реально чистити стайні від партійних призначенців».

Переговори з екс-прем'єром Польщі з грудня 2015 року веде нардеп з БПП і політтехнолог президента України Петра Порошенка Ігор Гринів, повідомляє «Українська правда» .

Бальцерович - натхненник польських економічних реформ (так званої «шокової терапії» або «Плану Бальцеровича») - прискореного переходу на ринкові принципи господарювання.

Можливим наступним прем'єром України також може стати секретар Ради національної безпеки Олександр Турчинов чи спікер Ради Володимир Гройсман, кажуть джерела газети.

Раніше Наталія Яресько озвучила умови, на яких згодна очолити кабінет міністрів.
На початку лютого глава Мінекономіки Айварас Абромавічус, який подав у відставку, запропонував зробити прем'єром Яресько. Сама міністр тоді уникла відповіді.

16 лютого Верховна рада не прийняла резолюцію про недовіру Кабміну і, відповідно, не відправила Арсенія Яценюка у відставку.

Пізніше Яценюк заявив, що йому було б вигідно зараз піти у відставку, проте він не робить цього, адже, за його словами, від зміни уряду життя в країні не зміниться. Крім того, прем'єр звинувачував президента України в створенні атмосфери «політичної невизначеності».

24 лютого мер Львова Андрій Садовий розповів про дзвінок президента України Петра Порошенка з приводу рішення про відставку прем'єра.

Опоненти Яценюка готують позачергове засідання парламенту, на якому мають намір відправити його у відставку. Засідання попередньо призначене на 9 або 10 березня.

Вибір редактора