Глави МЗС "нормандської четвірки" не назвали дату виборів в Донбасі

Глави МЗС "нормандської четвірки" - abnews.ru Глави МЗС "нормандської четвірки" - abnews.ru

У Парижі відбулася зустріч міністрів закордонних справ Росії, Франції, Німеччини та України, на якій обговорювалися питання проведення місцевих виборів в Донбасі і забезпечення безпеки в регіоні, повідомляють інформагентства.

У сфері безпеки міністри привітали домовленості контактної групи в Мінську про розмінування і припинення навчань поблизу лінії зіткнення, а також зафіксували необхідність суворого дотримання угод про відвід озброєнь. За словами глави МЗС Росії Сергія Лаврова, на минулій зустрічі Париж і Берлін запропонували провести вибори в Донбасі в червні, і Москва була готова підтримати цю ініціативу. Зокрема, глава МЗС Франції Жан-Марк Ейро заявив про необхідність проведення виборів у першій половині 2016 року.

"Ми хочемо, щоб місцеві вибори в Донбасі пройшли до кінця першого півріччя 2016 року", - сказав він. Міністр уточнив, що вони повинні пройти "за українським законодавством і при дотриманні міжнародних стандартів".

У зв'язку з цим до 31 березня ОБСЄ повинні бути представлені пропозиції щодо забезпечення заходів безпеки на виборах у Донбасі, підкреслив Ейро. Однак консенсусу про терміни їх організації досягнуто не було.

За словами глави МЗС РФ, Київ виступив проти виборів в червні. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив з цього приводу, що для організації виборів в Донбасі потрібно перш за все вирішити питання забезпечення безпеки. "Це має бути комплексна безпеку, і без цього не можна говорити про вибори", - сказав він і знову заявив, що також "потрібен контроль ОБСЄ над російсько-українським кордоном".

Вибір редактора