ЗМІ: Євросоюз продовжить санкції проти Януковича

Євросоюз продовжить санкції проти Януковича - telegraf.com.ua Євросоюз продовжить санкції проти Януковича - telegraf.com.ua

Європейський союз повинен продовжити санкції проти колишнього президента України Віктора Януковича і 15 осіб з його найближчого оточення. Про це повідомляють інформагентства з посиланням на власні джерела.

Питання продовження санкцій терміном на один рік буде розглянуте сьогодні, 2 березня, міністрами країн ЄС, які постійно представляють 28 країн-членів в Брюсселі.
За словами дипломатичних джерел в ЄС, рішення може бути опубліковано в офіційному журналі ЄС 5 березня, тому воно відразу набуде чинності.

За даними джерел, з списку санкцій ЄС викреслять тільки екс-міністра охорони здоров'я України Раїсу Богатирьову. Різні обмеження збережуться проти екс-генпрокурора Віктора Пшонки, колишнього заступника голови АП Андрія Портнова, екс-глави АП Андрія Клюєва, колишнього глави МВС Віталія Захарченка, екс-голови СБУ Олександра Якименка, олігарха Сергія Курченко, екс-міністра освіти Дмитра Табачника та інших відомих посадовців часів президентства Януковича.

Нагадаємо, міжнародні санкції проти колишнього керівництва України були введені 6 березня 2014 року через розслідування в зв'язку з підозрою в розкраданні державних коштів та незаконному виведенні активів за межі країни. Санкції вже продовжувалися в минулому році.

1 березня адвокат колишнього президента України Віталій Сердюк заявив, що у його клієнта є бажання повернутися в країну «і для цього будуть вживатися правові кроки». «Янукович з себе повноважень президента не складав і не самоусунувся від керівництва країною», - зазначив Сердюк.

Нинішня влада на подібні заяви екс-президента України реагує однозначно. Як заявив депутат Верховної ради Антон Геращенко, Януковича чекає суд і тюремне ув'язнення. У Генеральній прокуратурі України наголошують, що чекають екс-главу держави на допиті, проте він не їде.

Вибір редактора