В Одеській області через спалах АЧС створена карантинна зона

Вірус африканської чуми свиней - kamyshinskij.volganet.ru Вірус африканської чуми свиней - kamyshinskij.volganet.ru

Вірус африканської чуми свиней (АЧС) виявлено в одному з приватних господарств на території Роздільнянського району Одеської області, повідомляють інформагентства.

У зв'язку з цим в Роздільнянському районі створена карантинна зона, зона захисту і зона спостереження. Карантин буде діяти протягом 40 днів. Крім того, тут організовано штаб з ліквідації надзвичайної ситуації, а також розроблений план заходів щодо недопущення поширення захворювання.

Як повідомлялося раніше, з 18 березня частина країн тимчасово обмежила ввезення свинини з Кіровоградської області України через АЧС. Така ж заборона вже вводився в відношенні багатьох українських областей, в тому числі Київської, Чернігівської, Житомирської.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Захворювання передається при прямому контакті здорових і хворих тварин, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні тварин). Вакцини від цього захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Тварини з підозрою на захворювання знищуються. Для людини АЧС безпечна.

Вибір редактора