В Одесі новий податок на нерухомість

В Одесі новий податок на нерухомість - realty.rbc.ru В Одесі новий податок на нерухомість - realty.rbc.ru

На вчорашній сесії Одеської міськради депутати прийняли ставку податку на нерухомість в розмірі 0,1% від мінімальної зарплати за метр квадратний.

Згідно з новою редакцією Положення про податок на майно в частині податку на нерухоме майно, ставка податку для фізосіб встановлюється в розмірі 0,1% від мінімальної зарплати, а для юросіб зберігається колишня ставка в 2%.

Нагадаємо, що спочатку передбачалося, що одесити будуть платити 2% мінімалки (27,56 грн) за кожен метр квартири понад 60 метрів і приватного будинку понад 120 метрів. Власники квартир від 300 кв.м. і будинків від 500 кв.м. повинні були також виплачувати по 25 тис. грн на рік.

Проти зменшення податків в такому вигляді виступив депутат Олексій Єреміца. «Якщо незахищені верстви населення, маючи площу 62 або 70 метрів не будуть сплачувати такий податок, це здорово. Але є можливість індексувати цю ставку, враховуючи різну площу квартир і будинків », - заявив політик і запропонував ввести прогресивну систему оподаткування нерухомості.

Тим часом голова фракції «Довіряй справам» Олег Бриндак заявив, що поки такий підхід неможливий. «Ми проаналізували практику застосування податку і прийшли до висновку, що його адміністрування утруднено. Податкові органи не мають список об'єктів нерухомості. ККД прогресивної шкали буде дорівнює нулю. Але ми повернемося до цього питання, коли спільно з податковою і БТІ розробимо базу об'єктів нерухомості, будинків і квартир і будемо розуміти, за яким метражем будемо вводити пільгу », - заявив депутат.

У підсумку, більшість депутатів підтримала нові тарифи. Тепер власник елітного особняка площею 500 кв. м. повинен буде сплатити за 2016 рік всього 523 грн, а не 10,5 тис.

Вибір редактора