Місія ООН незадоволена Одесою

Місія ООН незадоволена Одесою - podrobnosti.ua Місія ООН незадоволена Одесою - podrobnosti.ua

Моніторингова місія ООН з прав людини оприлюднила чергову, 13-ту за рахунком доповідь про ситуацію в Україні з листопада 2015 по лютий 2016 року.

У детальному 53-сторінковому документі місія констатує, що незважаючи на оголошене перемир'я, бойові дії на сході країни тривають і це як і раніше є самим головним негативним фактором. Серед зафіксованих порушень - артилерійські обстріли, страти, незаконні затримання, тортури, торгівля людьми. Всі ці порушення серйозно впливають на стан п'яти мільйонів чоловік, що проживають в зоні конфлікту.
Порушення зафіксовані як з боку озброєних груп бойовиків, так і з української сторони.

Так, висловлені претензії з приводу порушень прав людини в відношенні Служби безпеки України, в тому числі одеського управління. Зокрема, є інформація про незаконні затримання та тортури, а також психологічний тиск з метою отримати свідчення від підозрюваних в організації вибухів у нашому місті.

Зокрема, зафіксовані випадки тиску на підозрюваних в організації вибухів у Одесі. Їх незаконними способами змушують давати свідчення.

Не краще йдуть справи і в розслідуванні трагічних подій 2 травня. Місія ООН вже не в перший раз зауважує, що слідство не просувається. Більш того - у влади немає бажання знайти і покарати винних у цих подіях, про що свідчать очевидні недоліки в розслідуванні.

Подібні дії, вважають в ООН, підривають довіру до розслідувань і викликають нестабільність в суспільстві.

Вибір редактора