У Харкові розглядають можливість будівництва сонячних електростанцій

Сонячні електростанції у Харкові - stroyobzor.ua Сонячні електростанції у Харкові - stroyobzor.ua

Влада Харківської області розглядає можливість будівництва на півдні регіону кількох сонячних електростанцій. Про такі плани адміністрації поінформував Олексій Білоцький, керівник управління ПЕК ХОДА, через прес-службу обладміністрації.

Олексій Білоцький разом з іншими чиновниками і фахівцями побував в селищі Комунарському (Харківський район), в якому знаходиться єдина поки в області сонячна електростанція. Займає вона площу в один гектар. У минулому році згенерувала сто десять мегават енергії. Унікальне для регіону джерело альтернативної енергії належить компанії «Екватор Сан Енерджі», що знаходиться в приватній власності. Компанія продала отриману енергію держпідприємству «Енергоринок».

Під час відвідин «зеленого» об'єкту, керівник профільного департаменту розповів про те, що зараз вивчається досвід «Екватора Сан Енерджі» з метою його поширення. Впровадження альтернативних джерел енергії передбачено державною програмою, яка ставить за мету збільшити її обсяг протягом шести років (до 2020-го року) до десяти відсотків загального обсягу енергії, виробленої в Україні.

Для спорудження нових сонячних електростанцій обрані ті райони Харківської області, де сонця, в зв'язку з географічним розташуванням, більше, ніж в інших. Це Барвінківський, Лозівський та Близнюківський райони. За словами Олексія Білоцького, вже є інвестори, які зацікавилися ідеєю. Ще одну станцію мають намір побудувати в «Екватор Сан Енерджі». Для своїх потреб сонячною енергією (шляхом встановлення сонячних батарей) зацікавилися і деякі фермерські господарства в Барвінківському районі. Всім їм обласна адміністрація гарантує всіляке сприяння і підтримку.

Вибір редактора