У Харкові комунальники вміють економити

У Харкові комунальники вміють економити - gbu-nekrasovka.ru У Харкові комунальники вміють економити - gbu-nekrasovka.ru

Сорок сім з половиною мільйонів гривень змогли заощадити харківські комунальники в минулому році.

Такі показники досягнуті завдяки впровадженню на підприємствах комунальної сфери міста енергозберігаючих проектів. Про те, які конкретно заходи привели до економії, розповів на засіданні депутатської комісії з питань промисловості та економічного розвитку Віктор Кітанін, керівник профільного департаменту.

Так, за даними міського департаменту комунального господарства, в 2016-му році п'ятдесят один мільйон гривень був витрачений на енергозбереження. В результаті зекономлено понад один мільйон кубічних метрів газу, понад шість тисяч гігакалорій теплової енергії, дев'ятнадцять мільйонів кіловат електричної енергії. Працівниками Харківських теплових мереж було встановлено триста тридцять систем обліку і автоматичного регулювання теплоенергії в багатоквартирних будинках (загальна сума витрат склала шість мільйонів сотні сорок гривень). Вдалося замінити ряд застарілих і зношених котлів. На Харківському водоканалі, завдяки проекту модернізації каналізаційних станцій та впровадження сучасного обладнання, була оптимізована робота насосних. Це дало економію в одинадцять мільйонів гривень.

Зараз на комунальних підприємствах Харкова готують до впровадження в нинішньому році ще кілька проектів з серйозним економічним ефектом. З 2016-му році планується витратити на різні енергозберігаючі заходи також п'ятдесят один мільйон гривень. Передбачається в результаті заощадити два з половиною мільйона кубів газу, три з половиною тисячі гігакалорій теплоенергії та шість мільйонів кіловат електроенергії. Економія повинна до кінця року скласти двадцять три мільйони гривень.

Вибір редактора