У Харківській області хворі собаки покусали людей

Собаки покусали людей - www.sq.com.ua Собаки покусали людей - www.sq.com.ua

У харківському лабораторному центрі санітарно-епідеміологічної служби на контролі перебуває питання про наслідки надзвичайної події в Люботині.

Там напередодні скажений пес покусав, щонайменше, п'ять осіб. Подробиці розповіла журналістам Вікторія Мілютіна, радник голови обладміністрації з соціальних питань.

Вона, зокрема, поінформувала, що подія трапилася недалеко від занедбаних будівель, де мешкають бездомні тварини. Одна з них напала на двох осіб, що проходили повз. В результаті епідеміологічного розслідування виявилося, що від укусів хворих собак постраждали ще двоє жителів Люботина, причому, неповнолітні. Одному з них тринадцять, другому - сімнадцять років.

Черговою, п'ятою жертвою скажених тварин став місцевий мисливець. Це було останнім нападом собак на людей. Чоловік застрелив їх. Трупи бездомних тварин були ретельно обстежені, з них взяті біопроби. Одна проба підтвердила наявність небезпечної інфекції, результати другої ще не готові. В даний час чотирьом постраждалим жителям Люботина проводиться належне в таких випадках лікування. Останній постраждалий від лікування категорично відмовився. Тільки за допомогою поліції медикам вдалося взяти з нього необхідну розписку про відмову. В регіоні оголошено карантин. У ветлікарнях роблять щеплення. У самому Харкові організований пересувний ветеринарний пункт. Відзначається, що в області немає коштів на придбання вакцини від сказу. Дане питання депутати спробують вирішити на квітневій сесії.

У минулому році комунальне підприємство, яке займається проблемами бездомних собак, уклало тридцять два договори на вилов бездомних тварин. Але ця проблема ще дуже далека від вирішення.

Вибір редактора