У Харкові рятують дітей Донбасу

У Харкові рятують дітей Донбасу - vesti-ukr.com У Харкові рятують дітей Донбасу - vesti-ukr.com

Нещодавно в Харкові прооперували маленького жителя Артемівська. Андрію не пощастило з мамою. Семимісячного хлопчика забрали з дому, коли її зовсім не було поруч. Вона в той час розважалася, пила і танцювала.

Хлопчик, голодний і мокрий, знаходився без нагляду, коли в будинок прийшли співробітники у справах дітей. Природно, хлопця забрали і передали в дитячу лікарню. Там його, з вагою в чотири з половиною кілограми відігріли та підгодували.

У хлопчика виявилося кілька вроджених захворювань. Одне з них - вроджений порок серця. Тому Андрійка перевели до Харкова. Тут знаходиться найближче тепер до міст Донбасу дитяче кардіохірургічне відділення. (До початку бойових дій найбільший центр дитячої кардіохірургії знаходився в Донецьку. Зараз він закритий, а його співробітники працюють в інших містах). Хлопчику назначили міні-інвазійну процедуру без зупинки серця. Через деякий час Андрюші знадобиться ще кілька косметичних операцій (у нього заяча губа і інші дефекти лиця).

Ігор Полівенок, завідувач харківським відділенням кардіохірургії, каже, що медики оперують дітей, що надходять з Донецької і Луганської області. Але кожна операція пов'язана з великими труднощами. Відділення в останні роки практично не фінансується з державного бюджету. І всі операції, які тут проходять, вдається здійснити тільки за рахунок благодійності небайдужих людей. На щастя, їх чимало навколо.

За останні три роки мешканці Харкова передали відділенню чотири мільйони гривень. Нещодавно зусиллями одного з фондів, яким керує Олена Єрьоміна, вдалося зібрати триста тисяч. Цього вистачить на кілька операцій на серці. Фонд Олени Єрьоміної допомагає "стати на ноги" здоровим діткам з неблагополучних сімей.

Вибір редактора