АТОшникам допомагають центри зайнятості

АТОшникам допомагають центри зайнятості - www.segodnya.ua АТОшникам допомагають центри зайнятості - www.segodnya.ua

Центри зайнятості Харківської області за час проведення АТО змогли працевлаштувати вже двісті двадцять військовослужбовців, які повернулися додому з фронту. Про це повідомила відомча прес-служба.

В інформації, з посиланням на Володимира Міненко, який очолює обласний центр зайнятості, йдеться, що за допомогою в пошуку роботи до співробітників центрів звернулося триста шість колишніх військовослужбовців. Сто шістнадцять з них вирішили зайнятися власною справою. Вони отримали для цього необхідну первинну теоретичну підготовку, відвідавши курси, які для них організували в центрах зайнятості. Майбутні підприємці прослухали лекції зі стратегічного планування та основам малого бізнесу.

Всім перерахована покладена в таких випадках сума виплати з безробіття, причому одноразово. За інформацією прес-служби, в середньому один майбутній підприємець отримав тридцять тисяч гривень, які необхідно використовувати, як стартовий капітал для підприємництва. Як відомо, сума визначається з урахуванням середнього заробітку, в даному випадку, військового грошового забезпечення, і стажу того, хто звернувся. Один з АТОшників, наприклад, проживає в сільській місцевості в Нововодолазькому районі, займеться професійним вирощуванням полуниці і малини. Багато вибрали сферу послуг (в тому числі, і інтернет-послуги), сферу зв'язку, торгівлі і т. д.

Сто сорок шість осіб пройшли перенавчання, вибравши для себе робочі спеціальності. Один учасник АТО, який отримав під час бойової служби важке поранення і став інвалідом, за допомогою ваучера вартістю тринадцять тисяч вісімсот гривень, освоїв спеціальність «Комп'ютерні системи та мережі». Двоє людей працевлаштовані на підприємствах, які беруть участь в програмі компенсації соцвнесків.

Вибір редактора