Не всі переселенці живуть на Харківщині

Переселенці живуть на Харківщині - telegraf.com.ua Переселенці живуть на Харківщині - telegraf.com.ua

Неможливо підрахувати абсолютно точну кількість переселенців, що проживають в Харківській області. Можна лише говорити про цифру офіційно зареєстрованих в державних органах людей.

Вона становить (на дев'яте лютого 2016-го року) двісті дванадцять тисяч шістсот людей. Такі дані містяться в аналітичному матеріалі Харківського відділу центру військово-політичних досліджень, які там підготували напередодні парламентських слухань з проблем цивільного населення, пов'язаним з проведенням АТО.

Реально ж в області живуть триста п'ятдесят тисяч переселенців з двох сусідніх областей. Ігор Райнін, керівник Харківської ОДА, в кінці минулого року називав ще більшу цифру - триста вісімдесят тисяч. У даних цифрах, як вважають фахівці, немає протиріч. Кількість тимчасово переміщених людей в дійсності постійно змінюється. Багато періодично, коли встановлюється відносна тиша, повертаються додому, потім знову їдуть. У дослідженнях співробітників центру йдеться і про таку категорію громадян, які реально живуть в своїх будинках в зоні АТО, а в Харківській області зареєструвалися для отримання пенсій, інших соціальних виплат, в тому числі, і компенсацій на оплату послуг ЖКГ.

Характерно, що дев'яносто відсотків донеччан і луганчан зареєстровані в Харкові, в населених пунктах, розташованих уздовж траси «Київ - Довжанський» (це жителі Артемівська, Дебальцеве, Красного Луча, Антрацита), а також в районі залізничної колії з Харкова в Червоний Лиман (через Ізюм). Наприклад, на населення Ізюма в п'ятдесят тисяч припадає майже двадцять чотири тисячі переселенців. Двадцять з половиною тисяч - пенсіонери. Більшість не живе тут, а приїжджає за соцвиплатами.

Вибір редактора