Зірки рекламують шкідливу їжу

Зірки рекламують шкідливу їжу - facebook.com Зірки рекламують шкідливу їжу - facebook.com

Американські вчені з'ясували, що майже вся їжа, яку рекламують зірки, є шкідливою для здоров'я. Результати свого дослідження медики опублікували в журналі Pediatrics.

Дослідники з університету Нью-Йорка в Ленгон вивчили всю рекламу за останні 14 років, в якій брали участь зірки шоу-бізнесу. Продукти рекламували в основному співаки, які перебували на вершинах хіт-парадів і подобалися молоді.

Вчені провели ретельний аналіз кожного продукту, який просували зірки, а також оцінили ступінь популярності тієї чи іншої реклами. Виявилося, що більшість рекламованих зірками продуктів були шкідливі для здоров'я. «Всього одна зірка рекламувала корисні для здоров'я продукти, і всього три інших знаменитості - звичайну або мінеральну воду, а всі решта - "сміттєву" їжу і солодкі напої», - йдеться в дослідженні.

Дослідники відзначають, що тільки рекламований зірками продукт був трохи корисний для здоров'я - фісташки. Все інше було газованою водою, чіпсами та іншою шкідливою ​​їжею з підвищеним вмістом цукру. Вчені відзначають, що популярність зірок дає їм можливість впливати на підростаюче покоління, тому треба використовувати її в позитивному ключі, рекламуючи корисні продукти. У той же час підтримка ними торгової марки зі шкідливою їжею може посилити епідемію ожиріння та цукрового діабету.

Попередні дослідження показали, що саме на підлітковий вік припадає критичний період, коли швидше виникає залежність від шкідливої ​​їжі. А звикаючи до шкідливого, дитина починає відмовлятися від здорових продуктів, що призводить до зайвої ваги і ожиріння. Однак до нездорової їжі звикають не тільки діти, а й дорослі. Просто звикання у них відбувається повільніше, крім того, дорослим легше відмовитися від шкідливої ​​і знову почати їсти повноцінну їжу.

Залежність від нездорової їжі виникає через те, що оброблені продукти містять ретельно підібрані смакові добавки та інші спеціальні складові. Ці добавки здатні ввести організм в оману, переконуючи мозок, що той не наїдається, а лише перекушує. Це не дає людині зупинитися, і вона продовжує їсти.

Людина втомлюється від одноманітного смаку, тому перестає отримувати задоволення від їжі. Але виробники нездорової їжі вирішили цю проблему. Вони розробили складні складові, які діють на смакові рецептори, які не притупляючи їх реакцію. Таким чином, смак перестає набридати, і людина не хоче зупинятися. У той же час нормальні продукти перестають людині здаватися смачними, йому знову хочеться відчути той же рівень роздратування смакових рецептів.

Наприклад, в фастфуд додають ароматизатори і глютамат натрію, що підсилює смак продуктів. Тому людям знову і знову хочеться покуштувати гамбургер чи картоплю фрі. Лікарі з Південної Австралії довели, що їжа з фастфуду викликає 100% -ву залежність. Фахівці відзначають, що меню ресторанів швидкого харчування створено дуже хитро. Воно може викликати у людей максимальний апетит і спровокувати звикання.

Як позбутися від залежності?

Щоб позбутися від тяги до нездорової їжі фахівці рекомендують уникати оброблених продуктів, зокрема, рафінованого цукру та інших солодощів. Їх можна замінити натуральними десертами, наприклад, цукатами, сухофруктами, запеченими фруктами, желе або мармеладом власного приготування. Також можна побалувати себе гірким шоколадом.

Однак відразу прибрати з раціону назавжди все заборонені продукти не вийде. Фахівці радять відмовлятися від одного шкідливого продукту в місяць, після чого закріплювати відмову протягом 21 дня. Після цього залежність від продукту повинна пройти сама собою.

Також дієтологи радять урізноманітнити свій раціон. Їсти побільше фруктів і вітамінів. Можна приготувати собі складне блюдо з корисних продуктів, тоді правильне харчування перестане вам здаватися нудним.

 

Фахівці рекомендують також прибрати емоційну складову звикання, тобто необхідно уникнути «заїдання» проблем і стресу. Замість того, щоб їсти солодке, спробуйте зробити прогулянки, виконати дихальні вправи або помедитувати. Зняти стрес також допомагає хороший сон.

Вибір редактора