Дослідження вчених. Стан сперматозоїдів впливає на зачаття

Дослідження вчених - plan-baby.ru Дослідження вчених - plan-baby.ru

Зачаття дитини може виявитися складнішим, ніж очікують чоловіки. Навіть якщо ви ведете здоровий спосіб життя, цього може виявитися недостатньо, враховуючи, як багато негативних чинників оточує нас у зовнішньому середовищі.

На деякі з них краще звернути увагу.

Стан сперматозоїдів безпосередньо впливає на здатність чоловіків зачати дитину (фертильність). Близько 40% бездітних пар не можуть зачати дитину саме через чоловічі проблеми, які пов'язані з патологією сперматозоїдів.

Мобільні телефони

Стільникові телефони випромінюють електромагнітне випромінювання, яке негативно впливає на функції сперматозоїдів. Всього однієї години опромінення досить, щоб знизити рівень активних сперматозоїдів.

Професор Дірнфілд з університету Техніон в Хайфі, яка займалася вивченням впливу стільникового випромінювання, рекомендує носити стільниковий телефон в нагрудній кишені або сумці, а не в кишені брюк.

ГМО

Генетично модифіковані організми (ГМО) також в чорному списку. З 70-х років минулого століття кількість сперматозоїдів у чоловіків знизилася на 40-50%, згідно з даними досліджень. ГМО розглядаються як одна з можливих причин цього.

У дослідженні російських вчених з Інституту проблем екології та еволюції ім. А. Н. Северцова РАН з'ясувалося, що ГМО може стати причиною стерильності в другому і третьому поколіннях у хом'ячків.

Згідно з дослідженням учених з Університету Гарварда, існує кореляція між чоловіками з низькою кількістю сперматозоїдів і високим споживанням соєвих продуктів. З огляду на те, що велика частина сої сьогодні представлена ​​ГМО, це не викликає подиву.

Ксеноестрогени

Пластикові пляшки, дитячі пляшечки, іграшки, покриття банок для консервів і інші вироби з полікарбонатної пластмаси містять токсичні ксеноестрогени.

Ксеноестрогени - синтетичні речовини, які мають структурну схожість з жіночими статевими гормонами естрогеном. Їх також називають «ендокринними руйнівниками». Ксеноестрогени мають високу токсичність і тривалий період дії.

Чоловіки з високим рівнем ксеноестрогенів в крові стикаються з проблемами при зачатті. У них також виявляється знижений рівень сперматозоїдів, порушення їх рухливості і деформації.

Насичені жири

Продукти, які містять велику кількість насичених жирів , збільшують ризик безпліддя у чоловіків. Згідно з результатами досліджень, концентрація сперми знижується на 38%, а кількість сперматозоїдів скорочується на 41% при вживанні сиру, вершків, жирних сортів м'яса і перероблених продуктів харчування.

Перегрівання

Виробництво сперми (сперматогенез), як правило, покращується в умовах більш низьких температур. З цієї причини природа винесла яєчка з тіла назовні. Якщо ви стурбовані питанням фертильності, не носіть тісної білизни, не перегрівайте область паху, а також уникайте тривалих гарячих ванн.

Однак стан сперматогенезу та функції сперматозоїдів також можна поліпшити.

Серед найбільш корисних речовин можна виділити омега-3 жирні кислоти, фолієву кислоту, цинк і селен, а також вітамін С і вітамін А. Наприклад, омега-3 жирні кислоти покращують кровотік в області статевих органів. Вітамін А має вирішальне значення для дозрівання здорових сперматозоїдів, вітамін C знижує вираженість оксидативного стресу, покращуючи життєздатність сперматозоїдів.

Згідно з даними «Журналу андрології», добавка L-карнітину може допомогти чоловікам з астеноспермією (порушення рухливості сперматозоїдів). У тих чоловіків, хто приймав L-карнітин протягом 3 місяців, кількість рухливих сперматозоїдів зросла з 29% до 45%.

М'ясо, риба, молоко, яйця, сир та інші продукти тваринного походження в цілому містять достатньо карнітину. Баранина і ягнятина - особливо потужні джерела. З рослинних джерел найкращими є авокадо і темпе. Існують також спеціальні добавки карнітину.

Вибір редактора