Європейські школярі стали менше курити і випивати

Європейські школярі стали менше курити і випивати - www.tvc.ru Європейські школярі стали менше курити і випивати - www.tvc.ru

Поширеність куріння серед дітей шкільного віку значно знизилася. Такий висновок міститься в новому дослідженні Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), повідомили інформагентства.

Дослідження "Поведінка дітей шкільного віку у випадку охорони здоров'я" (HBSC) проводиться кожні чотири роки. За даними нового дослідження, частка 15-річних жителів Європи, які викурили свою першу сигарету у віці 13 років або раніше, знизилася з 24% в 2009/2010 роках до 17% в 2013/2014 роках. Скорочення цього показника серед дівчаток (з 22% до 13%) більш значне, ніж серед хлопчиків (з 26% до 22%). На думку експертів, звичка до паління тільки почасти обумовлена ​​соціально-економічними факторами.

Показник вживання конопель хоча б раз в житті (опитування серед 15-річних підлітків) значно відрізняється в залежності від країни: від 29% хлопчиків у Франції, Швейцарії та Естонії до 0% дівчаток в Вірменії. Вплив рівня достатку на вживання конопель хоча б раз в житті також різниться. Простежується зв'язок цього показника з високим рівнем достатку в деяких країнах (Данія та Естонія) та з низьким рівнем достатку в ряді інших країн (включаючи Шотландію).

Дослідження показує істотне зниження вживання алкоголю. Частка 15-річних підлітків, які повідомляють про щотижневе вживання алкоголю, зменшилася з 21% до 13% (середнє значення в рамках HBSC). Частка 15-річних підлітків, які повідомляють про те, що вони як мінімум двічі перебували в стані алкогольного сп'яніння, скоротилася з 32% до 22% (середнє значення в рамках HBSC). Хлопчики більш схильні регулярно вживати алкоголь, ніж дівчатка, але в останні роки цей гендерний розрив скоротився.

Харчові звички погіршуються з віком: показники регулярності сніданків, вживання в їжу фруктів і прийому їжі в сімейному колі знижуються у віці від 11 до 15 років; до 15 років тільки 29% хлопчиків і 37% дівчаток їдять фрукти щодня.

Фізична активність залишається дуже низькою. Тільки 25% 11-річних дітей і 16% 15-річних підлітків дотримуються рекомендовані в даний час норми. У порівнянні з хлопчиками дівчата стабільно демонструють все меншу схильність до дотримання рекомендованих норм фізичної активності. Половина хлопчиків (50%) і 40% дівчаток повідомляють про отримання як мінімум однієї травми, яка вимагала медичного втручання, за останні 12 місяців. Поширеність травм вище серед хлопчиків різного віку.

У порівнянні з попереднім дослідженням знизилося число хлопчиків і дівчаток, які повідомляють про те, що у них був досвід статевих відносин: показник знизився з 29% до 24% у хлопчиків і з 23% до 17% у дівчаток. Хлопчики більш схильні повідомляти про те, що у них були статеві зв'язки, ніж дівчатка, хоча в Англії і Уельсі дівчата повідомляють про це частіше, ніж хлопчики. Більшість підлітків визнають, що у них складаються хороші стосунки з батьками, але рівень спілкування і підтримки падає з віком, особливо у дівчаток.

Загальний рівень задоволеності життям знижується в міру того, як діти стають дорослішими, і ті з них, хто виховувався в менш забезпечених сім'ях, зазвичай повідомляють про більш низький рівень задоволеності. 

Вибір редактора