Чилі-перець: пекучі ліки від болю, інфекції і серцевих захворювань

Чилі-перець: пекучі ліки від болю - galen-9.com Чилі-перець: пекучі ліки від болю - galen-9.com

Сильне потовиділення, нежить і печіння в горлі. Схоже на симптоми хвороби, але це типова реакція на з'їдений пекучий перець.

Щодня кожен четвертий чоловік їсть пекучий перець. Чому продукт, який викликає неприємні відчуття, настільки популярний ? Якщо докладніше познайомитися з його корисними властивостями, то в цьому немає нічого дивного.

Чилі родом з теплих регіонів Америки. Там чилі відомий з 7000 року до н.е. До цього дня він залишається популярним компонентом мексиканської і американської кухні.

Колумб першим перець назвав чилі. Він помилково вважав, що чилі - родич чорного перцю, найпекучішої рослини в Старому Світі.

Чорний перець належить до сімейства перцевих, а чилі - до сімейства пасльонових, як томат і картопля. Чилі відразу став популярний в окремих регіонах Європи, тому що він був дешевою альтернативою дорогому чорному перцю.

Скоро чилі поширився в Азії, Африці та інших тропічних регіонах, де вони стали ще популярнішими. Неможливо уявити індійську, тайську або сичуаньську кухню без цієї гострої приправи.

Життєва пряність

Чилі - економічний спосіб додати гостроту в прісну їжу. Але є й інша причина, чому він став настільки важливою частиною традиційної кухні. Згідно з доповіддю 1998 р біологів з Корнельського університету, головна причина - його здатність «вбивати бактерії і грибки в їжі».

До винайдення холодильників зіпсована їжа легко викликала отруєння і смерть, особливо в тропічних регіонах. Чилі не тільки надавав їжі гострий смак, але і робив її безпечною.

Дослідження показують, що чилі зменшує ризик отруєння сальмонелою, лістерією і іншими патогенними бактеріями і грибками. Згідно з іншими дослідженнями капсаїцин, речовина, що додає гострий смак, допомагає від раку.

Засіб від болю

Ботанічна назва чилі-перцю Capsicum. Ця назва походить від грецького «кусати».

Капсаїцин - маслянистий алкалоїд без запаху, що міститься в оболонці перцю, яка утримує насіння всередині плоду. При зіткненні капсаїцину з будь-якою частиною тіла виникає печіння, яке триває від декількох секунд до декількох днів. Особливо чутливі до цієї речовини слизові оболонки. Це підтвердить будь-який, хто випадково потер очі, коли нарізав перець.

Пекучість різних сортів перцю відрізняється. У 1912 році фармацевт Вілбур Сковілла розробив шкалу для оцінки гостроти чилі. Система Сковілла описує, скільки чашок води необхідно, щоб позбутися від пекучого відчуття в роті після поїдання певного перцю. Наприклад, стручковий перець дорівнює нулю за цією шкалою - він не залишає пекучого відчуття. Халапеньо має рейтинг від 5000 до 15000 балів, пекучість кайенского перцю іноді досягає 100 000 балів.

За останні кілька років було поставлено кілька нових рекордів. Нещодавно самим пекучим перцем вважався Bhut Jolokia (перець-привид). Його пекучість досягала 1 000 000 балів. Але він поступився титулом «тринідадському скорпіона» з 2 000 000 балів. Його пекучість порівнянна з перцевим аерозолем. У 2014 році сорт «Жнець з Кароліни» увійшов до книги рекордів Гіннеса як найбільш пекучий перець в світі - 2 200 000 балів.

Для рослини, що викликає стільки дискомфорту, перець на рідкість безпечний. Відповідно до одного з досліджень, щоб померти, треба з'їсти 1,3 кг самого пекучого перцю. З огляду на те, що більшість людей не можуть спокійно з'їсти навіть один стручок чилі, ймовірність отруїтися перцем незначна.

Насправді капсаїцин володіє позитивним впливом на організм. З його допомогою можна лікувати хронічні болі. Commission E, німецька комісія, яка регулює трав'яну медицину, схвалила кайенський перець, як засіб місцевого застосування при м'язових спазмах. Американська комісія з контролю над харчовими продуктами і медикаментами схвалила мазі від артриту з 0,25-відсотковим вмістом капсаїцину. Згідно з деякими дослідженнями, карсаіцін ефективний при головному болі.

Здається неймовірним, що речовина, що викликає біль, позбавляє від болю. Але капсаїцин впливає на хімічні процеси організму. 

Мазь з концентрованим вмістом кансаіцина доступна тільки в кабінетах лікаря. Щоб використовувати настільки пекучу мазь, спочатку пацієнтові роблять місцеву анестезію.

Капсаїцин також стимулює вироблення ендорфінів - гормон щастя, що виділяється гіпофізом у відповідь на біль. Ті, хто витерпів жахливі відчуття при поїданні дуже пекучого перцю, потім відчуває ейфорію, яка може тривати годинами.

Травлення

У традиційній трав'яній медицині чилі вважаються антидепресантом. Його часто використовують, щоб поліпшити уповільнене травлення. У трав'яній медицині при запорах рекомендується додавати багато чилі-перцю в їжу.

Пекучий перець не шкодить оболонці стінок кишечника. Раніше вважалося, що гострий перець посилює виразку шлунка. Але згідно з новими дослідженнями, він допомагає вилікувати її. Однак люди, які страждають від роздратованої травної системи, наприклад, синдрому подразненого кишечника, повинні уникати чилі: він підсилить ці симптоми.

Користь для серця

Пекучий перець не тільки допомагає від ряду недуг, але і підсилює дію інших трав, коли його використовують в складі трав'яних формул. Тому деякі фахівці з трав'яній медицині додають кайенський перець практично в усі формули.

Якщо ви з'їли занадто багато чилі, не пийте воду. Це тільки підсилить біль. Краще заїсти перець крохмалистою їжею: хлібом, рисом або картоплею. А найкращий засіб - молоко. У молочних продуктах міститься речовина казеїн, яке нейтралізує капсаїцин.

Вибір редактора