Антибіотики можуть викликати галюцинації

Антибіотики можуть викликати галюцинації - day.org.ru Антибіотики можуть викликати галюцинації - day.org.ru

Лікарі довели, що галюцинації у пацієнтів, які лежать у лікарнях, досить часто викликає прийом звичайних антибіотиків.

Американські вчені під керівництвом невролога Шаміка Бхаттачар'я підняли відомості за 70 років спостережень про пацієнтів, які отримували антибіотики, у яких потім знайшли симптоми делірії. Виявилося, що майже у 50% з них спостерігалися галюцинації та ілюзії.

Всього зафіксували 391 такий випадок. Практично половина хворих страждали від марення і галюцинацій, 14 відсотків - від нападів, 15 - від безконтрольних скорочень м'язів, 5 - зовсім втрачали контроль над тілом. Ці ефекти викликали 54 різних антибіотика 12 типів, від найбільш поширених до цефепіму і пеніциліну. Середній вік пацієнтів становив 54 роки.

«Важливо, що різні антибіотики здатні давати різні прояви делірії. Це було відомо медикам давно, але до свідомості докторів такий факт вірний не завжди - так як причин марення і галюцинацій може бути багато », - зазначає Бхаттачар'я.

Відзначимо, що делірія - це розлад, пов'язаний з маренням і галюцинаціями, сенестопатіями, поганим орієнтуванням в часі і просторі. Нерідко він буває побічним ефектом від медикаментів, однак раніше антибіотики серед них не називалися.

Вибір редактора