Вчені з США навчилися продовжувати життя на третину

Вчені з США навчилися продовжувати життя на третину - www.kp.ru Вчені з США навчилися продовжувати життя на третину - www.kp.ru

Американські вчені заявили про можливість продовжити життя живого організму на третину, а також значно знизити ймовірність ракових захворювань, очистивши організм від "застарілих клітин", нездатних до поділу.

Доводи вчених наводяться в статті, опублікованій в журналі Nature. Група дослідників під керівництвом Яна Ван Дерсу провела досить цікаві досліди над "старими" мишами. Одним гризунам давали звичайну їжу, а інші отримували їжу зі спеціальним препаратом AP20187, який вбивав старі клітини. Результати не змусили себе довго чекати. Через кілька тижнів після початку експерименту в організмі мишей, які отримували препарат AP20187, кількість "застарілих" клітин знизилась у 8 разів. Життя мишей тривало на 35% більше. Крім того, значно знизилася ймовірність їх захворювання на рак і катаракту.

Вчені пояснили, що старіння відбувається через те, що клітини з часом втрачають здатність ділитися. Коли це відбувається, в клітині включається особливий ген Cdkn2a, що запускає ланцюжок необоротних змін. Старі клітини виділяють цитокіни, що ведуть до розвитку хронічного запалення, провокують розвиток пухлин, цукрового діабету другого типу і інших вікових захворювань. У зв'язку з цим видалення старих клітин з організму дає значний терапевтичний ефект і може допомогти в боротьбі з віковими змінами. Дослідницька група Яна Ван Дерсу стверджує, що їх експерименти абсолютно нешкідливі для організму. У майбутньому вчені планують перевірити методику з видалення старих клітин і на літніх людях.

Вибір редактора