Індія заявила про винахід першої вакцини від вірусу Зіка

Винахід першої вакцини від вірусу Зіка - 163gorod.ru Винахід першої вакцини від вірусу Зіка - 163gorod.ru

В Індії заявили про створення першої в світі вакцини проти вірусу Зіка. Компанія Bharat Biotech International Limited розробила два типи кандидатних вакцин, але поки що їй належить випробувати їх на тваринах.

Це може бути великим проривом у боротьбі з вірусом Зіка, пишуть інформагентства. У той час, коли міжнародні компанії як і раніше проводять початкові дослідження вірусу Зіка, Bharat Biotech International Limited (знаходиться в індійському місті Хайдарабад) говорить, що запатентувала вакцину від вірусу Зіка.

Компанія при цьому просить допомоги в уряду і Індійської ради з медичних досліджень (ICMR), щоб продовжити розробку вакцини. У компанії Bharat Biotech International Limited заявили, що в кращому випадку можуть зробити 1 млн доз вакцини протягом чотирьох місяців. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) назвала вірус Зіка загрозою світового масштабу. На сьогодні вірус Зіка призвів до надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я в 25 країнах Латинської Америки і Карибського басейну. У Всесвітній організації охорони здоров'я попередили, що вірус може з'явитися в країнах Африки та Азії, де найвищі показники народжуваності у світі.

Небезпека в тому, що вірус може викликати мікроцефалію (значне зменшення розмірів черепа і головного мозку при нормальних розмірах інших частин тіла) у новонароджених. А в більшості випадків хвороба протікає без будь-яких симптомів, і тому вірус складно виявити. Фахівці ВООЗ раніше заявляли, що на створення вакцини від вірусу Зіка знадобляться не місяці, а роки. На думку експертів, одне з першочергових завдань - відстежити можливий зв'язок між зараженням вірусом Зіка в період вагітності з мікроцефалією у новонароджених.

Раніше вважалося, що вірус Зіка передається тільки через укус комара Aedes, поширеного в тропічних і субтропічних зонах усіх континентів, і не поширюється будь-якими іншими способами. Однак в Техасі (США) був зафіксований рідкісний випадок зараження вірусом Зіка статевим шляхом. Зараження сталося після сексуального контакту з людиною, що приїхала з країни, де був відзначений спалах віруса.

Вибір редактора