Кращі новинки електроніки CES-2016

новинки електроніки CES-2016 - doctorhead.ru новинки електроніки CES-2016 - doctorhead.ru

У Лас-Вегасі закінчилася найбільша виставка електроніки CES-2016, на якій світові бренди представляють кращі інновації.

Великий плюс заходу цього року в тому, що більша частина розробок - НЕ футуристичні, а цілком прикладні девайси, що з'являться в найближчому майбутньому.

Основний тренд - автономні літальні апарати. Так, на відкритті компанія Intel в повітря запустила сто безпілотників Spaxels - Hummingbird від Ars Electronica. Це стало рекордом, зареєстрованим представником «Гіннесса». У повітря злетіло багато апаратів зі світлодіодними елементами, «малюючи» у повітрі кольорові картини.

Судячи з усього, з'являться одномісні автономні дрони-таксі. Саме цей засіб під ім'ям Ehang 184 показала китайська компанія EHang. У квадрокоптера може розміститися 1 людина. У цьому транспорті обладнані пасажирське сидіння і планшет. Останній потрібен для того, щоб можна було вказати місце призначення.

Автономні системи БПЛА виконають зліт після вибору маршруту, ідентифікують перешкоди, а потім забезпечать посадку в заданій точці. Швидкість переміщення пристрою становить 100 км / год, а найбільша висота обмежена 3,5 км.

Оригінальний 200-кілограмовий апарат на автономному управлінні виведуть на ринок уже скоро. Ціна моделі складе $ 200-300 тис.

З'явилися також цікаві Автотехнології. Так, NVIDIA наблизила еру автобеспілотників, оснастивши Вольво комп'ютером Drive PX 2. Це перший суперкомп'ютер, здатний обробляти відео, яке надходить з дванадцяти встановлених на авто відеокамер, зчитувати сигнали ультразвукових датчиків і радарів. Завдяки цьому комп'ютер визначає об'єкти і обчислює найбезпечніший маршрут. NVIDIA Drive PX 2 почнуть продавати в кінці року.

Корпорація BMW представила систему AirTouch, що дозволяє пасажирам контролювати функції жестами. Сенсори мультимедіа, розташовані між дзеркалом заднього виду і панеллю приладів, можуть розпізнавати жести і дозволяють управляти системою без дотиків до монітора. Це дасть можливість рідше відволікатися від дороги, що скоротить число аварій. Разом з AirTouch в авто буде і звичайний екран, який можна застосовувати для навігації, комунікації та розваг.

Французька компанія Digitsole показала лінійку «розумною» взуття. Так, кросівки під ім'ям Smartshoe здатні зігрівати ноги в холодну пору. Крім того, вбудовані сенсори дозволяють підраховувати кількість кроків і обсяг спалених калорій. Вбудовані фітнес-трекери забезпечують більш точну, ніж браслети інформацію: якщо хтось носить браслет, складно визначити, що є кроком, а що - помахом рукою. У випадку з трекерами у взутті подібні помилки виключені.

 Модель оснащена Bluetooth і супроводжується додатком. Smartshoe заряджається від бездротової станції і може функціонувати без підзарядок до декількох днів. Кросівки також стежать за власним станом, інформуючи про знос підошви. Ціна Smartshoe - $ 450. Digitsole також представила кеди і жіночі туфлі з назвою Warm Series. Вони теж підраховують кроки і гріють ноги.

Хіт побутової техніки - «розумний» холодильник Samsung Family Hub з вбудованим 21,5-дюймовим сенсорним екраном у дверцятах з роздільною здатністю 1080p, а також відеокамерами, спрямованими всередину холодильника, які дозволяють стежити онлайн за тим, чи не зіпсувалася їжа. Крім того, через спеціальний додаток можна контролювати набір продуктів, щоб при поході в магазин знати, що треба купити.

Family Hub розповість про знижки в найближчих супермаркетах і дасть можливість замовити продукти до будинку. Холодильник підключається до Мережі і може виводити веб-сторінки з рецептами, інформацію про калорійність продуктів тощо.

Вибір редактора