Неймовірні витвори мистецтва, які створені роботом

Неймовірні витвори мистецтва, які створені роботом - www.robo-hunter.com Неймовірні витвори мистецтва, які створені роботом - www.robo-hunter.com

Художні здібності комп'ютерів з інтелектом стають все більш креативними. У наш час роботи здатні до творчості і можуть створювати твори мистецтва.

Нові можливості креативних комп'ютерів

На сьогоднішній день існує два види арт-роботів. До них відносяться керовані людьми телероботи і повністю автоматизовані машини. Їх здібності в галузі мистецтва знаходять нові можливості, інтелект машин зростає і стає все більш креативним.

Ми всі знаємо про комп'ютерні програми, які здатні здобувати виграш навіть у чемпіонів світу з шахів, але мало знаємо про те, що комп'ютери по-справжньому можуть бути творчими. Дослідники з Університету Тюбінгена в Німеччині нещодавно опублікували статтю про нову систему, здатну інтерпретувати стилі відомих художників.

Так, студентам з Технологічного інституту в Джорджії протягом п'яти місяців допомагав через інтернет-викладач Джилл Уотсон в роботі над проектами по дизайну. Студенти і не підозрювали, що Джилл - це робот, система штучного інтелекту, що працює на базі IBM Watson. Робот поводився, як звичайний викладач, і використовував у своїй промові сленгові слова.

Ілон Маск про майбутнє

Винахідник Ілон Маск на щорічній конференції, присвяченій впливу технологій на наше життя, розповів, що потрібно впроваджувати цифрові технології в тіло людини, щоб самим не відставати в розвитку за інтелектом від роботів.

Уже зараз доступ до комп'ютерів і мобільних додатків на смартфонах наділяє нас «суперсилою». Майбутнє Маск бачить у створенні особливих комп'ютерів, які будуть розташовуватися в «цифровому шарі» поруч з корою головного мозку і працювати в симбіозі з людиною.

Проект Google

Новий дослідницький проект Google - Magenta стартував 1 червня цього року. Під час чотириденного фестивалю музики і технології, який проходить в Даремі, штат Північна Кароліна, дослідники штучного інтелекту (ІІ) спробують з'ясувати, чи здатні машини в процесі навчання створити оригінальні твори музики, мистецтва або відео.

Це неймовірно важке завдання - навчити штучний інтелект придумувати абсолютно нові ідеї. Навіть навчити копіювати стилі певних художників і музикантів нелегко, а тут такі амбітні плани.

Творці проекту доручили групі Brain AI вивчити схильності ІІ до мистецтва. В основу Magenta ляже TensorFlow - бібліотека для машинного навчання Google. Вона здатна навчити комп'ютери створювати твори мистецтва. Найважливішою частиною Magenta є і завантаження в ІІ зразків певного виду творчості.

На музичному фестивалі Moogfest, дослідники Google показали машині кілька нот, на основі яких вона зуміла відтворити на цифровому синтезаторі осмислену мелодію.

 

Професори з Університету Констанц в Німеччині Олівер Дойс (Oliver Deussen) і Томас Ліндемайер (Thomas Lindemeier) з кафедри комп'ютерних наук створили робота eDavid. Такий робот зазвичай використовується для зварювання при виробництві автомобілів. Завдяки оснащенню його сенсорами, камерою і керуючим комп'ютером для створення красивих робіт електронний Давид отримує зображення і відтворює його в якості малюнка.

Програма визначає креативних художників

Вчені по машинному навчанні з Університету Ратгера в США розробили алгоритм для оцінки новизни і впливовості творів мистецтва. Автори програми проаналізували предмети мистецтва з 1400 по 2000 рік.

Фахівці вираховували креативність картин за допомогою побудови спрямованих графіків. Одна шкала враховувала новизну, а інша тільки впливовість. Вага твору мистецтва визначалась саме за цими двома залежним. Вчені встановлювали набір візуальних ознак для кожного зображення окремо.

Лідерами за комбінованою креативностю в обох категоріях стали роботи Леонардо да Вінчі, Луки Синьорелли, Фернандо Калья і П'єро Дораціо.

За словами вчених, вони зробили важливий крок в розвитку «комп'ютерної творчості». 

Вибір редактора