Підвищення вулканічної активності: положення зірок або глобальне потепління?

Підвищення вулканічної активності - amazingjapan.info Підвищення вулканічної активності - amazingjapan.info

Вчені помітили, що останнім часом вулкани в усьому світі активізувалися. За останні 10 днів близько 40 вулканів проявили підвищену активність. Також була помічена підвищена сейсмічна активність.

З усіх вулканів, що вивергаються, 34 знаходяться уздовж Тихоокеанського вулканічного вогненного кільця. Це область по периметру Тихого океану, в якій знаходиться більшість діючих вулканів і відбувається безліч землетрусів. Всього в межах кільця розташоване 328 вулканів.

У XX столітті середня кількість вивержень вулканів становило 35 на рік. За останній тиждень зафіксували таку ж кількість вивержень. Така тенденція не може не турбувати вчених.

Всьому виною Великий Хрест?

Астрологи пов'язують підвищену активність вулканів з положенням зірок, які шикуються в Великий Хрест з 5 по 10 червня. Великий Хрест буде складатися з Сатурна, Нептуна, Юпітера, Венери і Сонця.

На думку астрологів, Великий Хрест є передвісником природних та інших катаклізмів. Він може викликати сейсмічний резонанс, що приводить до виверження вулканів, землетрусів і цунамі. Саме в період активності цієї конфігурації планет сталося виверження вулкана Етна 26 жовтня 2013 року, а також сильні землетруси в декількох сусідніх з Італією регіонах.

Зростання вулканізму і танення льодовиків

Тим часом фахівці з Кембріджського університету вважають, що вулканічна активність викликана ерозією гірських порід і таненням льодовиків. Аналогічного висновку дійшли і дослідники з Швейцарії. На думку вчених, зростання середньорічних температур призводить до танення льодовиків, що і є причиною зростання вулканізму.

Вчені з Університету Женеви і Швейцарської вищої технічної школи Цюріха створили комп'ютерну модель геологічних процесів на планеті. Вона показала, що танення льодовиків щорічно розмиває до 10 сантиметрів порід. Це зменшує тиск на вулкани і збільшує ризик вивержень.

Вчені і раніше відзначали, що танення льодовиків і вулканічна активність мають зв'язок між собою. «Але ми виявили, що ерозія також грає ключову роль в цьому циклі», - зазначив один з авторів дослідження професор П'єтро Стернай.

Дослідники відзначають, що відбувається якийсь круговорот. Спочатку глобальне потепління стає причиною танення льодовиків і вивержень. Виверження, в свою чергу, призводять до викиду вуглекислого газу, що ще більше підсилює глобальне потепління.

На думку дослідників, саме цей процес і приводив до льодовикових і міжльодовикових епох. Кожен з таких періодів тривав близько 100 тисяч років. При цьому в міжльодовикові епохи вулканічна діяльність була набагато вище. Зараз ми живемо саме в міжльодовикову епоху.

Вчені відзначають, що льодовикова епоха тривалістю 100 тисяч років складається з двох періодів - освіти і танення льодів. Лід утворюється 80 тисяч років, а тане всього 20 тисяч років. Цьому сприяє активізація вулканічних викидів, що і призводить до постійних кліматичних змін.

Вибір редактора