Роботи завойовують світ

Роботи завойовують світ - lifetip.ru Роботи завойовують світ - lifetip.ru

В одній зі шкіл в японській префектурі Фукусіма в якості учня зарахували робота-гуманоїда. Це перший в історії людства випадок, коли робот навчатимуться разом зі звичайними дітьми.

Робота під назвою Pepper створили японські вчені спільно з французькими колегами. Pepper здатний розпізнавати емоції людей, вгадувати їх настрій, а також втішати або веселити їх. Крім того, робот може самонавчатися.

Pepper знає не тільки японську мову, а й англійська, тому він буде активно відвідувати уроки англійської мови. Сам Pepper повідомив, що й гадки не мав, що буде прийнятий в звичайну людську школу, і пообіцяв старанно вчитися.

Робот-учень є не першим роботом в Японії, який бере активну участь в житті людей. Японія активно впроваджує роботів в усі сфери життя. Антропоморфні роботи працюють в кафе, магазинах, на підприємствах. Роботи Pepper користуються в Японії великим попитом. Незважаючи на те, що вони коштують недешево, купити їх можна тільки за попереднім записом.

Робот-продавець та інші роботи

У минулому році в одному з універмагів Токіо з'явилася продавщиця Аїко. За зовнішнім виглядом не відразу вдається розпізнати в ній робота. Аїко виглядає, як жива жінка. Її шкіра зроблена з силікону і дуже нагадує людську. Під час розмови її губи змінюють форму відповідно до тексту, який вона вимовляє. Також вона може активно жестикулювати. Аїко розмовляє англійською, японською і китайською мовами.

Аїко відноситься до феміноідам - ​​різновиди андроїда з жіночою зовнішністю. Поки це тестові зразки подібного робота. Японські вчені планують створити повноцінних роботів-рецепціоністів до 2020 року, коли Токіо буде приймати Олімпіаду. Тоді робот зможе відповідати не тільки на заздалегідь заготовлені питання.

В Японії також активно працюють роботи-рятувальники, які допомагають людям, замкненим всередині приміщення. Хоча цей робот не схожий на людину, він може бути корисний у разі катастрофи і землетрусів. Робот може самостійно відривати двері і влітати в приміщення. Рятувальники можуть дистанційно керувати ним, а за допомогою вбудованої камери можна побачити людей у ​​будівлі.

Чи переможе штучний інтелект людини розумної?

Робототехніка увійшла в життя людини в XX столітті і активно прижилася, допомагаючи людям в різних областях їх життя. На думку деяких вчених, автоматичні помічники в майбутньому зможуть ...

На атомній станції «Фукусіма-1» активно працює робот-змія, який обстежує пошкоджені реактори. Конструкція секцій дозволяє «змії» проникати у важкодоступні місця. Вбудовані в робота камери і сенсори дають можливість відстежувати температуру в реакторах і рівень радіації. Після перевірки АЕС робот через високий рівень радіації буде поміщений в спеціальний контейнер.

Роботи в інших країнах

Роботи впроваджуються в життя людей і в інших країнах, хоча і не так активно, як в Японії. Наприклад, в італійській провінції Кунео працює робот-гід, який обслуговує відвідувачів в замку «Кастелло ді Ракконіджі». Робот може повідомити відвідувачам абсолютно всю інформацію про замок. Після роботи в «Кастелло ді Ракконіджі» робота-гіда планують відправити по всіх музеях країни.

У Росії також поступово впроваджується робототехніка. Роботи використовуються на виробництві, медицині та інших сферах. Не так давно робот, схожий на велику іграшку, з'явився в одному з рязанських дитячих садків. Робот на ім'я Ярослав проводить з дітьми різні заняття. Діти сприймають робота, як живого і охоче спілкуються з ним.

Ярослав проектувався для людей з обмеженими можливостями, яких можна навчати дистанційно на дому. Робот вчитель може зобов'язати перевіряти уроки. За словами вихователів дитячого садка, Ярослав дуже допомагає в педагогічному процесі. Він підказує дітям, що потрібно зробити. Діти добре слухають його, їм це цікаво.

Чи несуть роботи небезпеку?

Роботи все активніше входять в людське життя і стають помічниками людей. Але чи безпечна дружба людей з машинами? Деякі дослідники не виключають, що при швидкому розвитку штучний інтелект зможе перевершити людину в різних сферах. Всім відомий сюжет фільму «Термінатор», в якому роботи повстали проти людей. Таким чи фантастичним він є?

У минулому році вчені Стівен Хокінг, Елон Маск і інші підписали лист-попередження про потенційну небезпеку розвитку штучного інтелекту. Стівен Хокінг уже не раз попереджав про те, що людство може сильно постраждати від сучасних технологій. На думку вченого, науковий і технологічний прогрес веде планету до загибелі.

Знаменитого фізика підтримують багато вчених. Група вчених під керівництвом Хьюва Прайса з Кембриджського університету створила Центр дослідження загроз існуванню людства (CSER). Серед проблем, якими займаються співробітники центру, числиться також проблема можливої ​​загрози людям з боку роботів. Дослідники хочуть залучити до цієї проблеми увагу всього наукового співтовариства.

Вибір редактора