Штучний інтелект Facebook незамінний для сліпих

Штучний інтелект Facebook - www.newsler.ru Штучний інтелект Facebook - www.newsler.ru

Проект Facebook «Штучний інтелект» (ШІ) у власному додаток на IOS призначений для людей з вадами зору та користувачів мобільних пристроїв. Програма розповість їм зміст картинки, яка відображається на екрані телефону. Подальший розвиток ШІ несе для людства як великі можливості, так і надзвичайну небезпеку, вважають вчені.

Кожне зображення на екрані мобільника будуть супроводжувати певні фрази. Наприклад, ліс на тлі неба і групу людей програма опише в наступному вигляді: «Можливо, тут зображено небо, дерева, відкрите повітря» і «Зображення може містити шістьох людей: дитина, ближче всіх знаходиться Майк, Джорі посміхається, 20 лайків».

Розробка програми зайняла у компанії близько 10 місяців. Основу її становить нейромережа, що має в своєму розпорядженні мільйони прикладів. В даний час додаток працює тільки на англійській мові. Згодом його обіцяють удосконалити для використання на інших платформах і різними мовами.

ШІ є і у Google

Влітку минулого року компанія Google заявила про створення додатка «Штучний інтелект». Додаток розмовляє жіночим голосом і здатний вести нескладні розмови. Також він поповнює свій ресурс з масивів даних. Приблизний діалог людини з ШІ може виглядати наступним чином.

Людина: Привіт!
Машина: Привіт!
Л .: Як справи?
М .: Добре.
Л .: Як тебе звуть?
М .: Джулія.
Л .: Коли ти народилася?
М .: 20 липня.
Л .: В якому році ти народилася?
М .: +1977.
Л .: Звідки ти родом?
М .: З глибинки.
Л .: Ти чоловік або жінка?
М .: Я жінка.
Л .: Чому ми тут?
М .: Я не впевнена.
Л .: Окей, па!
М .: Па.

За словами розробників, несподіванкою для них стало отримання від ШІ цілком розумних відповідей на деякі питання. Модель для навчання отримала доступ до переговорів служби техпідтримки і базі даних субтитрів до фільмів. Через розмову вона навчилася знаходити рішення технічної проблеми, а субтитри допомагають їй сформувати зв'язну мову. Слабкою стороною ШІ є відсутність послідовності в міркуваннях.

Розвиток ШІ небезпечно для людства

До такої думки прийшов Стівен Хокінг - фізик-теоретик, космолог, письменник. Розробка повноцінного ШІ може означати кінець людської раси, заявив він. ШІ може стати корисним у використанні, проте його розвиток загрожує небезпекою для людства. ШІ може стати самостійним і розвиватися до нескінченності, заявив Хокінг в інтерв'ю ВВС. Вчений нагадав розробникам ШІ про їхню відповідальність за свою роботу. В даний час вони контролюють роботу ШІ, але чи можливо це в подальшому? За прогнозами Хокінга, комп'ютери перевищать розум людини вже через 100 років.

Думка Хокінга підтримує і Елон Маск, засновник SpaceX і PayPal.

Проте головний виконавчий директор і співзасновник Google Ларрі Пейдж вважає, що не можна через страх позбавлятися майбутнього. Будь-яке відкриття має зворотну сторону. Однак до думки вчених слід прислухатися і проводити подальші розробки ШІ з відповідальністю, зазначив він.

Вибір редактора