Пересадка органів: життя або смерть?

Пересадка органів: життя або смерть? - treatinturkey.com Пересадка органів: життя або смерть? - treatinturkey.com

Вчені з університету Йокогами створили "міні-печінку" розміром в кілька міліметрів. Працює міні-орган настільки ж ефективно, як і людський. Клінічні випробування вчені планують почати в 2019 році.

Як повідомляє японський телеканал NHK, печінку створено групою фахівців під керівництвом професора Хідекі Танігуті. Для створення міні-печінки використовувалися індуковані плюрипотентні стовбурові клітини (iPS), які здатні формувати клітини різних органів. За словами вчених, мініатюрний орган здатний переробляти шкідливі речовини і виробляти клітини, необхідні для створення крові. Причому це робиться так само успішно, як це робить справжня печінка людини.

Вчені мають намір трансплантувати мініатюрні органи людям зі складними захворюваннями печінки, що дозволить підтримувати її нормальну роботу. Подібні органи необхідні для людей, які очікують трансплантації. В інших країнах також йдуть розробки подібних препаратів. Зокрема створенням мультифункціонального апарату з біоматеріалами для очищення крові займається ТОВ «Біомедичні технології», яке розташоване в Росії (Челябінська область).

Компанія вже десять років займається створенням апарату для екстракорпоральної очистки крові «Біо печінка». Звичайно, цей апарат сильно відрізняється від японської печінки. У той час як японці виростили майже справжній орган, російські вчені намагаються зробити установку, яка буде очищати організм, виконуючи функцію печінки. Ця установка буде знаходитися поза тілом людини, а сама процедура чимось нагадує гемодіаліз нирок. Вона життєво необхідна людям з нирковою недостатністю і які очікують пересадку органів.

Трансплантологія як бізнес

На даний момент у більшості країн Європи можна законність вилучати органи у померлої людини без згоди родичів. Таким чином, визнано право лікарів на вилучення органів у всіх померлих без будь-якого попереднього дозволу. У сучасних реаліях це створює для лікарень умови, коли смерть пацієнта виявляється для лікарень вигідніша його порятунку.

Найчастіше в небезпечних ситуаціях виявляються найменш захищені верстви населення. Причому частина вилучених органів може потрапити не до пацієнта, який очікує, а на «чорні ринки», де їх будуть реалізовувати без всяких черг для людей, що мають гроші, владу і вплив. Як зазначається в доповідях різних міжнародних організацій і незалежних дослідників, найбільший «чорний ринок» органів знаходиться в Китаї. Існують численні докази того, що в цій країні процвітає насильне вилучення органів у живих людей.

У звіті «Кривавий урожай», який склали адвокат із захисту прав людини Девід Мейтас і колишній держсекретар Азіатсько-Тихоокеанського регіону Канади Девід Кілгур, йдеться, що в Китаї є група живих людей, яких використовують як донорів. На замовлення, в будь-який момент одного з них доставляють в операційну, витягують життєво важливі органи, а потім кремують тіло, щоб приховати сліди злочинів. За даними правозахисників, серед вимушених донорів органів найбільшу кількість складають прихильники духовної практики Фалуньгун, а також уйгури, тибетці і інші групи населення, які невигідні владі.

Вибір редактора