Чи буде розгадана таємниця Бермудського трикутника?

таємниця Бермудського трикутника - netkonca.ru таємниця Бермудського трикутника - netkonca.ru

Загадкові зникнення кораблів і літаків у так званому Бермудському трикутнику довгий час хвилюють вчених. Скептики стверджують, що зникнення в Бермудському трикутнику відбуваються не частіше, ніж в інших районах Світового океану.

Однак спостереження і розповіді очевидців говорять про те, що це не зовсім звичайне місце.

Бермудський трикутник - це район в Атлантичному океані, де дивним чином зникають кораблі, перестають працювати прилади навігації, а хто зазнав катастрофи, майже ніколи не знаходять. Місце обмежена трикутником, вершинами якого є Пуерто-Ріко, Майямі і Бермудські острови.

Дослідники висувають різні версії пояснення таємничих явищ, які відбуваються в Бермудському трикутнику. Серед можливих варіантів причин зникнень вчені розглядали інфразвук, блукаючі хвилі, а також викиди метану з дна моря. Геологи з Арктичного університету Норвегії вважають, що знайшли підтвердження останньої версії.

Кораблі топлять викиди метану?

Дослідники знайшли біля берегів Норвегії незвичайні кратери, розташовані на 45-метровій глибині. Вчені вважають, що кратери з'явилися в результаті пневмохлопків, викликаних розкладанням газогідратів. Бульбашки газу, які скупчилися, створюють газовий вулкан, який нагадує бульки шампанського. Хоча виявлені кратери знаходяться далеко від Бермудського трикутника, вчені вважають, що в загадковій зоні діють аналогічні процеси.

Обсяг газу при переході з твердого стану в газоподібний збільшується в 150 разів. Через це вода в океані нагрівається, і корабель тоне у воді c великим вмістом газу. Вибухи створюють над океаном сильну вихреву атмосферу, через що відбуваються авіакатастрофи, вважають дослідники.

Поки цю версію складно перевірити, оскільки діяльність на дні приховує морська безодня. Проте норвезькі вчені мають намір продовжити спостереження за знайденими кратерами в Баренцевому морі, які діють у той самий спосіб.

Однак поки ця версія не доведена, інші теорії не можна знімати з рахунків. Однією з популярних теорій загибелі кораблів є інфразвукові сигнали. Прихильники цієї версії вважають, що океан в цій частині здатний виробляти інфразвукові сигнали, що викликають паніку у екіпажа. Сигнали настільки лякають, що люди навіть здатні викинутися за борт. Цей звук впливає і на літаки.

Таємнича Атлантида

За однією з альтернативних версій, на дні Бермудського трикутника спочиває міфічна цивілізація Атлантида. За легендами, найбільш потрібними і могутніми речами тієї цивілізації вважалися монокристали. Вони були джерелом енергії і застосовувалися у всіх сферах. Прихильники цієї версії вважають, що один з таких кристалів лежить на дні. Він періодично підживлюється енергією і губить кораблі і літаки.

Тим часом скептики вважають, що Бермудський трикутник - це всього лише міф, вигаданий фантастами. А історії про Атлантиду - це вигадка людей з багатою уявою, що підігрівається журналістами та іншими любителями сенсацій. Берегова охорона США і страховий ринок Lloyd's дотримуються такої ж думки.

Як би там не було, в 2001 році морський інженер Поліна Залітцкі і її чоловік Поль Вайнцвейг виявили за допомогою ехолокації на дні Бермудського трикутника древнє затоплене місто. Дослідники, які бачили ці зображення, відзначили, що це дивовижні будови. Морський геолог Мануель Ітурральде сказав, що, за попередньою оцінкою, мало б пройти 50 тисяч років, щоб вони затонули на таку глибину. «50 000 років тому ні в однієї з культур, які ми знаємо, не було архітектурних можливостей, щоб побудувати такий комплекс будівель», - сказав він.

Однак, незважаючи на унікальність знахідки, Фонд дослідження давнини оголосив відкриття єретичним. У Фонді заявили, що не рекомендують подальші дослідження, зазначивши, що місто може виявитися природним утворенням.

Вибір редактора