Глобальне потепління може призвести до голоду

Глобальне потепління - www.epochtimes.ru Глобальне потепління - www.epochtimes.ru

Останнім часом вчені все більше приділяють увагу дослідженням, пов'язаним з глобальним потеплінням. Нові дослідження показали, що зміна клімату значно впливає на кількість культур, які висаджуються і як наслідок, на кількість врожаю.

Американські вчені з Університетів Брауна і Тафтса провели ряд досліджень, щоб з'ясувати вплив підвищення температур на кількість одержуваного врожаю в середньорічному вираженні. Вчені провели аналіз супутникових знімків, отриманих в період з 2002 по 2008 рік на території бразильського штату Масу-Гросу. З'ясувалося, що середньорічна температура там зросла на 1%, що привело до зниження врожаю на 9-13%.

За прогнозами вчених, середня температура в цьому регіоні до середини XXI століття збільшиться ще на 2 градуси. Це призведе до ще більш відчутних втрат врожаю. Дослідники невипадково вибрали для аналізу саме цей регіон, так як тут завдяки м'якому тропічному клімату вирощується 10% від усіх світових поставок сої. За даними вчених, якщо підвищення температури продовжиться, то кількість видобутих запасів сої в світі зменшиться на 30-70%.

Інші дослідження доводять неминучість голоду

Це вже не перше дослідження, яке показує вплив глобального потепління на кількість вирощуваного врожаю. За даними кліматологів, зміна клімату призведе до збільшення кількості посух і повеней. Ці катаклізми знищать частину врожаю, що призведе до дефіциту продуктів і як наслідок, до їх подорожчання. До 2050 року ціни зростуть на 60%, що зробить продукти недоступними для найбідніших верств населення Азії і Африки.

Дослідники також відзначають, що глобальне потепління викличе збільшення кількості шкідників і зниження ефективності засобів від бур'янів. Крім того, фермерам доведеться підлаштовуватися під нові погодні умови та змінити традиційні напрямки сільського господарства.

Міжнародна група вчених з Університету Гонконгу, Массачусетського технологічного інституту і Державного Університету Колорадо з'ясувала, що до 2050 року на 10% знизиться врожайність таких життєво важливих культур, як рис, пшениця, кукурудза і соя. В якості головної причини зниження врожайності вчені назвали поєднання глобального потепління і забруднення повітря.

Доповідь Міжурядової групи експертів зі зміни клімату

Представники Міжурядової групи експертів зі зміни клімату опублікували доповідь, в якій, за їхніми словами, містяться незаперечні докази конкретних наслідків зміни клімату. Згідно з доповіддю, найбільше від глобального потепління постраждають природні екосистеми, проте зміни клімату позначаться і на людях.

«Протягом усього XXI століття зміна клімату буде сповільнювати економічне зростання і перешкоджати скороченню бідності, послаблювати продовольчу безпеку і провокувати нові умови бідності, що особливо актуально для міської місцевості та гарячих точок "голоду", - йдеться в доповіді.

Голоду також сприятиме той факт, що через потепління океани стануть більш насиченими кислотою. Це становить загрозу коралів і інших морських мешканців. Від істотного скорочення риби в першу чергу постраждають ті населені пункти, які сильно залежать від рибальства.

Автори доповіді відзначають, що не тільки бідні верстви суспільства будуть страждати від потепління. Повені, шторми і посухи можуть торкнутися людей будь-яких соціальних верств. Крім того, на думку дослідників, катаклізми і голод будуть приводити до насильницьких конфліктів, що стосується всієї світової спільноти.

Вибір редактора