Чумацький Шлях почав вмирати

Чумацький Шлях почав вмирати - slavpeople.com Чумацький Шлях почав вмирати - slavpeople.com

Кожна людина хоча б раз бачила в небі білясту смугу, яка тьмяно світиться на зоряному небі. Ця смуга є видимим із Землі рукавом нашої галактики і називається Чумацький Шлях.

Він представляє з себе колосальне скупчення зірок, розташованих так далеко, що людське око не може розрізнити окремі зірки.

Однак останні дослідження показали, що зореутворення в Чумацькому Шляху може припинитися. Команда французьких астрономів вважає, що наша галактика переступила поріг середнього віку і починає поступово вмирати.

Астрономи з паризької обсерваторії під керівництвом Михайла Хейвуд знайшли докази того, що вісім мільярдів років назад після утворення товстого диска Чумацький Шлях раптово припинив зореутворення. Потім формування зірок відновилося, але стало проходити більш повільними темпами.

Зазвичай галактики «вмирають», коли припиняється подача газу в нові зірки. Однак дослідження астрономів показало, що зореутворення може припинитися і при наявності запасів газу в галактиці. Хейвуд вважає, що причиною згасання активності Чумацького Шляху може бути незвичайна динаміка між тонким і товстим дисками.

Що ще може очікувати на Чумацький Шлях?

Попередні дослідження показують, що найближча до нас галактика Андромеда також почала вмирати. На думку деяких вчених, вона вже мертва, але продовжує виробляти зірки з невеликою інтенсивністю. При цьому порівняти Чумацький Шлях з іншими спіральними галактиками досить складно через те, що Земля розташовується прямо в його диску.

Раніше австралійські вчені прийшли до висновку, що після припинення власного зореутворення Чумацький шлях почне поглинати сусідні галактики. Зокрема він може поглинути своїх супутників - великі і малі Магелланові хмари. Це, за припущенням астрономів, відбудеться через чотири мільярди років.

Згодом Чумацький Шлях поглине галактику Андромеда. «Технічно, вона нас проковтне, тому що вона масивніша Чумацького шляху», - зазначив астроном Аарон Роботем з університету Західної Австралії. В результаті зіткнення галактики протягом приблизно одного-двох мільярдів років зіллються в одну гігантську галактику. Астрономи не виключають, що в разі такого зіткнення Сонячна система силами гравітації буде цілком викинута з нової галактики і стане мандрівним міжгалактичним об'єктом.

Вибір редактора