Дрони можуть стати загрозою для цивільної авіації

Дрони можуть стати загрозою - naukatehnika.com Дрони можуть стати загрозою - naukatehnika.com

Британська асоціація пілотів (BALPA) звернулася до місцевої влади із закликом вивчити можливі наслідки зіткнення дронів з літаками. В асоціації відзначили, що за останній час значно почастішали випадки наближення безпілотних апаратів до літаків на небезпечну відстань.

Згідно з даними британської служби з безпеки повітряного простору Airprox Board, за шість місяців минулого року в британських аеропортах зареєстрували 23 випадки зближення дронів з літаками. Всього за останній рік кількість подібних ситуацій збільшилася вчетверо.

У звіті служби безпеки перераховані аварійні ситуації, з яких в 12-ти випадках виникала «серйозна загроза зіткнення». В одному випадку дрон пролетів приблизно в 25 метрах від літака Boeing-777 поблизу лондонського аеропорту Хітроу. Інший перебував всього в 20 метрах від авіалайнера Embraer 170, що пролітав над будівлею Британського парламенту. При цьому згідно із законом будь-якому дрону заборонено наближатися до літаків ближче, ніж на 50 метрів.

BALPA вимагає від уряду виділення коштів для дослідження можливості загроз зіткнення літаків із дронами і відповідних наслідків. Пілоти вважають, що наслідки зіткнень можуть виявитися катастрофічними. Зіткнення може привести як до відмови двигуна, так і до тріщини лобового скла. На думку пілотів, рано чи пізно таке зіткнення неминуче.

Доступність дронів може привести до катастрофи

Популярність і доступність дронів може становити небезпеку не тільки для Британії, але і для інших країн світу. У травні 2015 року в Стокгольмі невеликий цивільний дрон увійшов в повітряний простір, що змусило зупинити всі комерційні рейси в аеропорту Бромма. У січні минулого року через літаючого дрона на 40 хвилин довелося закрити аеропорт Дубая. Подібні випадки відбуваються і в інших містах. Останнім часом вони не є рідкістю.

Те, що дрони створюють небезпеку для літаків, може стати причиною не тільки авіакатастроф, а й інших трагедій. Зокрема в 2015 році під час гасіння пожеж Каліфорнії з проблемою дронів зіткнулися місцева влада. Пожежна авіація не могла займатися гасінням вогню, так як над зоною загоряння постійно літали чиїсь безпілотники. Через 20-хвилинної затримки, викликаною квадрокоптером, пожежні змушені були приземлитися, а полум'я встигло дістатися до автостради. Тепер в Каліфорнії в разі виникнення надзвичайних ситуацій дозволено збивати чужі дрони.

Популярність безпілотників росте

Дрони стають все більш популярними, потрапляючи в негативному ключі на заголовки передових газет. Виробництво безпілотників росте, і вони стають все більш доступними. За даними Teal Group, до 2024-го року загальний розмір ринку цивільних і військових дронів складе $ 91 млрд.

Девід Бентлі з Центру аналітики авіації зазначив, що рано чи пізно дрон все-таки стане причиною авіаційної події. «І ось тоді, як зазвичай це трапляється, буде багато питань про те, чому нічого не було зроблено раніше», - зазначив експерт. Бентлі, як і багато інших фахівців, вважає, що безпілотними апаратами в своїх цілях можуть легко скористатися зловмисники.

З огляду на, що зараз майже немає законів, що регулюють дрони, уряди не можуть що-небудь зробити з ними. До того ж, навіть в разі створення подібних законів, злочинці охоче інвестуватимуть в більш технологічні дрони, що дозволяють обходити заборони. Саме тому британські пілоти підняли це питання, вважаючи цю проблему однією з важливих проблем сучасного суспільства.

Вибір редактора