Чи переможе штучний інтелект людину розумну?

штучний інтелект - meest-online.com штучний інтелект - meest-online.com

Робототехніка увійшла в життя людини в XX столітті і активно прижилася, допомагаючи людям в різних областях їх життя. На думку деяких вчених, автоматичні помічники в майбутньому зможуть позбавити людей від будь-якої праці.

Останні дослідження показали, що сучасна людина повністю довіряє роботам і готова слідувати за ними в критичних ситуаціях. Нещодавно американські вчені з Технологічного інституту Джорджії провели експеримент, в ході якого визначили ступінь довіри людини роботові-рятівнику під час надзвичайної події.

Сліпа довіра роботам

В ході експерименту робот приводив випробовуваних в конференц-залі. По дорозі він кілька разів плутався, приводив людей не в те місце і «ламався». Після того як люди виявилися в залі, коридор, по якому вони йшли, наповнювався штучним димом, який активував пожежну сигналізацію.

Робот-провідник своїми «руками», які світились, вказував шлях до виходу. Однак робот показував на найдальші двері, а не на ту, в яку входили люди, і яка була позначена значком «вихід». Незважаючи на видимі помилки робота, всі добровольці пішли за ним. Навіть коли робот здійснював більш грубі й очевидні помилки, його вказівки брали під сумнів лише деякі учасники.

Це попередній експеримент, який є частиною довгострокового дослідження. Однак його результати сильно спантеличили вчених, оскільки говорять про значущу роль роботів в суспільстві. Робот стає авторитетом для людини, яка сліпо вірить будь-яким його діям. Вчені вважають важливим запобігти надмірну довіру людини до роботів, оскільки це може мати непередбачувані наслідки.

Штучний інтелект може перевершити людину?

На думку вчених, людство повинно навчитися уникати ризиків, які йдуть від розвитку штучного інтелекту. Деякі дослідники не виключають, що при швидкому розвитку штучний інтелект зможе перевершити людей в різних сферах, і тоді сюжет фільму «Термінатор» буде не таким вже фантастичним.

У минулому році вчені Стівен Хокінг, Елон Маск і інші підписали лист-попередження про потенційну небезпеку розвитку штучного інтелекту. Вчені вважають, що прогрес розвитку штучного інтелекту може надати величезний вплив на подальшу долю людства. Стівен Хокінг і раніше попереджав , що розвиток інтелекту роботів може в кінцевому рахунку означати кінець людської раси.

«Такий розум візьме ініціативу на себе і стане сам себе вдосконалювати з дедалі більшою швидкістю. Можливості людей обмежені занадто повільною еволюцією, ми не зможемо змагатися зі швидкістю машин і програємо », - сказав Хокінг. Багато вчених підтримують знаменитого фізика.

Група вчених під керівництвом Хьюва Прайса з Кембриджського університету створила Центр дослідження загроз існуванню людства (CSER). Серед проблем, якими займаються співробітники центру, числиться також проблема можливої ​​загрози людям з боку роботів. Дослідники хочуть залучити до цієї проблеми увагу всього наукового співтовариства.

Тим часом дослідження в області розвитку штучного інтелекту тривають. У 2014 році засновник Facebook Марк Цукерберг і власник компанії Tesla Елон Маск спільно інвестували $ 40 млн в Vicarious - компанію, яка працює над створенням штучного мозку. За словами засновника компанії Скотта Фенікса, вони мають намір створити «комп'ютер, який буде думати, як людина, але при цьому не потребуватиме їжі і відпочинку».

Вибір редактора