Число користувачів інтернету досягла 3,2 млрд людей

користувачі інтернету - reklamonstr.com користувачі інтернету - reklamonstr.com

Близько 1,1 млрд чоловік на планеті мають високошвидкісний доступ до Інтернету, а загальне число користувачів Всесвітньої павутини оцінюється в 3,2 млрд.

Такі дані наводяться в новій доповіді Світового банку про світовий розвиток, присвячений використанню сучасних інформаційних технологій, повідомляють інформагентства з посиланням на центр новин ООН. Інтернет, мобільні телефони та інші засоби цифрового збору, зберігання і аналізу інформації стрімко поширюються в більшості країн світу.

Однак економічні та соціальні вигоди вони приносять поки не всім. До того ж майже 60% населення планети до сих пір позбавлені доступу до інтернету і не можуть в повній мірі долучитися до цифрової економіки. У країнах, що розвиваються, мобільні телефони стали останнім часом більш доступні, ніж електрика або чиста питна вода. Однак у багатьох країнах інтернет досі доступний не всім.

У найбільш багатих країнах Європейського союзу онлайновими послугами користується в три рази більше громадян, ніж в найбільш бідних. Приблизно такий же розрив і між багатими і бідними громадянами всередині кожної країни. Автори доповіді пропонують бідним країнам домагатися максимального використання потенціалу цифрової революції шляхом підвищення кваліфікації фахівців у сфері ІКТ, збільшення інвестицій, а також поліпшення ділового клімату та вдосконалення законодавства.

Інтернет може сприяти подоланню соціальної ізоляції, підвищення ефективності та впровадження інновацій. Існує чимало прикладів успішного використання цифрових технологій. Так, більше 40% дорослих жителів Східної Африки оплачують рахунки за комунальні послуги з використанням мобільних телефонів. Близько 8 млн підприємців в Китаї, третина з яких - жінки, користуються електронною торгівлею, реалізуючи свою продукцію по всій країні і в 120 зарубіжних країнах. Індія за п'ять років забезпечила цифровими посвідченнями майже 1 млрд осіб, а також розширила електронний доступ до державних послуг, що сприяло зниженню масштабів корупції в цій галузі. Експерти впевнені, що впровадження нових технологій без відповідних перетворень у сфері економіки та освіти загрожує зростанням нерівності.

Вибір редактора