Microsoft тестує дата-центри, які можуть працювати під водою

Microsoft тестує дата-центри - naked-science.ru Microsoft тестує дата-центри - naked-science.ru

Microsoft тестує дата-центри, які можуть працювати під водою, пише The New York Times.

Таким чином в корпорації Microsoft хочуть заощадити мільйони доларів на охолодженні серверів. Експеримент по розташуванню дата-центрів під водою отримав назву Project Natick. Повідомляється, що дата-центи помістять у водонепроникні капсули і опустить на дно океану - потоки холодної води будуть охолоджувати сервери, економлячи тим самим кошти компанії.

Електрику для роботи планують добувати теж економно - завдяки енергії хвиль. Перший прототип підводного дата-центру Leona Philpot в рамках проекту Natick був спроектований, побудований і запущений близько року тому. Пробна експлуатація ЦОД відбувалася в Тихому океані, в кілометрі від узбережжя Каліфорнії з серпня по листопад 2015 року. Зараз у компанії заявляють про розширення галузі. Фахівці Microsoft вважають, що при масовому виробництві підводних капсул час будівництва дата-центру буде скорочено з двох років до 90 днів, а термін служби таких дата-центрів складе порядку 20 років.

Використання підводних дата-центрів дозволило б надавати послуги 50% людей, що живуть в межах 200 км від берега океану. Попит на центри обробки даних з розвитком "Інтернету речей" незмінно зростає. За даними The New York Times, на сьогодні у Microsoft близько 100 дата-центрів по всьому світу, при цьому на всю систему ЦОД компанія витратила понад $ 15 млрд.

Вибір редактора