Близький Схід повинен перейти на електронну платіжну систему для посилення економічного росту

електронна платіжна система - iobzor.net електронна платіжна система - iobzor.net

Близький Схід і Північна Африка відстають від Європи і Азії в сфері електронних платежів, зазначає свіжий звіт консалтингової фірми Booz Allen Hamilton. Регіону варто збільшити обсяг електронних платежів для економічного росту. Наприклад, в ОАЕ в цифровому вигляді за рік проведено лише 9% роздрібних платежів, а в Великобританії і Швеції - 42 і 75% відповідно.

Багаті країни Перської затоки не поспішають диверсифікувати свої платіжні системи та вводити електронні платформи для проведення роздрібних оплат, про це повідомив свіжий звіт консалтингової фірми Booz Allen Hamilton. На думку аналітиків, Близький Схід міг би навіть потроїти швидкість прийняття платежів, якщо удосконалить свою платіжну інфраструктуру. Посилити економічне зростання допоможе електронна платформа по миттєве проведення оплати товарів і послуг.

«Створення нової платіжної інфраструктури та впровадження правил для стимулювання цифрової комерції могли б значно посилити економіку країн Перської затоки. Зниження залежності від наявних і зростання цифрової економіки повинні стати пріоритетними напрямами розвитку комерційних банків », зазначає Лютфі Захур, старший віце-президент по Booz Allen Hamilton і один з укладачів звіту «Подвоєння цифрових платежів в країнах Близького Сходу і Північної Африки» (Doubling Digital Payments in Mena).

У звіті визначені головні рекомендації для центральних і комерційних банків в регіоні: введення цифрових правил оплати, збільшення числа роздрібних операцій, співробітництво в проектуванні інфраструктури платіжної системи, створення всеосяжної системи управління, сприяння фінансовій інтеграції, дотримання балансу між співпрацею і конкуренцією в банківській сфері, розробка нових цифрових банківських пропозицій, партнерство зі стартапами в фінансово-технічній сфері.

Вибір редактора