Ринок праці: які професії будуть найбільш затребуваними в майбутньому

Ринок праці - www.euro-recruitment.com Ринок праці - www.euro-recruitment.com

Щоб влаштуватися на роботу після закінчення вузу, вже сьогодні школярі повинні вирішувати, на кого ж піти вчитися.

Українські експерти розповіли про тенденції і про те, які саме професії будуть найбільш затребуваними в недалекому майбутньому.

Якщо об'єднати їх прогнози, то можна відзначити, що незважаючи на соціально-економічну кризу навряд чи будуть бідувати робітничі професії.

На кого вчитися

Робочі спеціальності: електрик, будівельник, плиточник, закрійник, швачка, слюсар-сантехнік.
По-перше, ці професії останнім часом були немодними, і з'явився дефіцит подібних фахівців. Тому роботодавці готові непогано платити гроші, аби хтось виконував роботу. По-друге, з'являються сучасні технології і матеріали, з якими не кожен старий майстер вміє працювати.

Юристи
Уже сьогодні надлишок юристів: на одне місце близько 70 претендентів, тому навіть через п'ять років ринок все ще буде перенасичений. Відповідно, у молодих фахівців і зарплати невисокі. Хоча висококласні юристи, за чиїми плечима успішні справи, в ціні будуть завжди.

IT: програмісти, фахівці з нанотехнологій, настроювачі гаджетів
Комп'ютери поступово витісняють ручну працю. Тому фахівці, які вміють програмувати технічні пристрої і керувати ними з часом будуть затребувані ще більше.

Фінансист: страховики, фахівці банківської справи, бухгалтери
З метою економії роботодавці часто об'єднують посади. Так, наприклад, фіндиректор може вести бухгалтерію. Тим більше, що для розуміння її тонкощів можна пройти курси, плюс деякі робочі процеси автоматизуються, наприклад, авансовий звіт може допомогти скласти спеціальний додаток.

Сфера послуг: стиліст, перукар, косметолог

Людям завжди хочеться виглядати добре, а значить фахівці, що можуть їм це забезпечити, завжди будуть затребуваними. При цьому переорієнтуватися на новий сегмент клієнтів або підвищити наявну кваліфікацію дуже просто - можна просто закінчити курси.

Сфера готельно-ресторанного бізнесу
Знайти роботу, звичайно, можна: в маленьких кафе велика текучка, а влаштуватися на пристойну місце і високу зарплату - шансів мало. Експерти прогнозують, що і через п'ять років ми не вийдемо з кризи, а значить, що більше готелів і ресторанів не стане. Легше знайти роботу подібного роду фахівця в Туреччині або Єгипті, але кар'єру там не зробиш.

Лінгвіст
Особливо затребувані будуть викладачі екзотичних мов, в основному, арабської і китайської. Китай - ринок з колосальною кількістю вакансій: від кухарів до менеджерів. Знання арабської зараз важливо для роботодавців, які шукають серед українців інженерів і працівників сфери обслуговування. Тому необхідність у репетиторів цих двох мов буде високою.

Психолог
Після вітчизняних вузів випускники отримують мінімум навичок і практичних знань - настільки слабка програма їх навчання в Україні. З урахуванням цього і менталітету українців, які не вважають за потрібне звертатися до подібних фахівців, напрацьовувати клієнтуру треба не один рік.

Вибір редактора