Вихід Великобританії з ЄС обійдеться Сполученому Королівству в 145 мільярдів доларів

Вихід Великобританії з ЄС - www.interfax.ru Вихід Великобританії з ЄС - www.interfax.ru

Вихід Великобританії з Євросоюзу може стати «серйозним шоком» для її економіки, пишуть інформагентства з посиланням на дослідження, проведене бізнес-групою CBI (Конфедерація британської промисловості).

Згідно з розрахунками експертів, протягом чотирьох років після ймовірного виходу зі складу Євросоюзу, Сполучене Королівство позбудеться 950 тис. робочих місць. Крім того, загальні втрати для економіки Великобританії складуть близько 100 мільярдів фунтів стерлінгів (145 млрд доларів), що становить 5% ВВП країни.

"Проведений аналіз дуже чітко показав, чому вихід з ЄС буде реальним ураганом для рівня життя, зайнятості, економічного зростання", - йдеться документі.

У доповіді також наголошується, що "навіть при кращому результаті це стане серйозним шоком для британської економіки". Як раніше заявив глава британського мінфіну Джордж Осборн, ймовірний вихід Великобританії з Євросоюзу є найбільшою економічною небезпекою в цьому році.

Тим часом, відзначає Daily Mail, відразу після виходу дана доповідь піддалась критиці з боку британських євроскептиків. На їхню думку, Конфедерації британської промисловості "не можна довіряти" - раніше вони виступали за єдину валюту і єдині банківські механізми з Європою.

"Це ті ж люди, які рекомендували Британії прийняти євро. Всі ці роки ми спостерігали знищення Греції, Італії, Іспанії та Португалії, - заявив Девід Девіс, колишній міністр внутрішніх справ в тіньовому кабміні Великобританії. - Варто було б зрозуміти той очевидний урок, що нам не можна довіряти думкам і прогнозам CBI ".

Нагадаємо, рішення про членство Великобританії в Євросоюзі має бути прийнято за підсумками референдуму, призначеного на 23 червня 2016 року.

Вибір редактора