Експерт: США повинні більше заощаджувати і менше витрачати, Китай - навпаки

Стівен Роуч: США повинні більше заощаджувати - www.vestifinance.ru Стівен Роуч: США повинні більше заощаджувати - www.vestifinance.ru

Головна проблема світової економіки - ослаблення глобального попиту. Про це заявив в інтерв'ю "Женьмінь Жибао" старший науковий співробітник Єльського університету і колишній голова Morgan Stanley в Азії Стівен Роуч.

Протягом восьми років після початку фінансової кризи зростання світової економіки залишається дуже слабким, особливо в розвинених країнах світу. Аналізуючи показники великих економік, Роуч зазначає, що Сполученим Штатам Америки треба більше економити і менше витрачати. В даний час норма заощаджень громадян в США становить близько 5%, що нижче середньої норми заощаджень в 9% за останні 30 років ХХ століття. Середній річний темп зростання економіки США за останні вісім років склав 1,5%, в той час як в попередні 12 років - 3,6%.

Японська економіка, на думку експерта, в даний час зісковзнула назад в рецесію. Середній темп зростання за останні три роки становив 0,7%, що не так суттєво відрізняється від темпів зростання за попередні два десятка років - 0,8%. Аналітик відзначає, що економіка країн Європи в цілому не росла за останні вісім років, її постійно затримували боргові кризи в Італії, Португалії, Іспанії, Греції та Ірландії. Європейські країни також обтяжені банківськими проблемами і наслідками неповної координації фіскальної політики. Тому, незважаючи на ослаблення євро, це не дозволило простимулювати економічне зростання.

Говорячи про перспективи китайської економіки, Роуч зазначив, що Китай повинен менше заощаджувати і більше витрачати. Він вважає, що уповільнення темпів економічного зростання відображає два феномена.

По-перше, виявляється слабкість світової економіки, яка значно впливає на експорт Китаю. По-друге, Пекін зосередився на структурній реформі, яка спрямована на трансформацію економіки - від переробної промисловості до сфери послуг і від стимулювання експорту та інвестицій до збільшення споживання. Незважаючи на те що такі структурні зміни неминуче приведуть до уповільнення економічного зростання, Роуч зберігає свій оптимізм щодо перспектив китайської економіки. Експерт також нагадав, що за останні десять років внесок Китаю в зростання світової економіки був удвічі більше, ніж внесок всіх розвинених країн разом взятих.

Вибір редактора