Москва і Київ домовилися про продовження транзиту до 25 лютого

Москва і Київ домовилися про продовження транзиту - ru.tsn.ua Москва і Київ домовилися про продовження транзиту - ru.tsn.ua

Російська і українська сторони прийняли узгоджене рішення про продовження до 25 лютого 2016 року строку дії дозволів на транзитні перевезення.

Це дасть можливість транспортним засобам, які були заблоковані на територіях обох держав, повернутися додому до зазначеної дати. Про це йдеться в інформації, розміщеної 16 лютого на сайті Мінтрансу Росії, повідомляють інформагентства.

Українська сторона поінформувала російських колег про готовність докласти необхідних зусиль для безперешкодного повернення російських транспортних засобів в зазначені терміни. Як повідомлялося, Росія повністю зупинила транзит українських вантажних автомобілів 16 лютого. В результаті припинено рух 324 фур. У Міністерстві транспорту Росії пообіцяли, що дія заходів триватиме до врегулювання ситуації з українською стороною.  

15 лютого російський віце-прем'єр Аркадій Дворкович заявив, що Росія заблокувала рух по своїй території всіх українських автомобільних фур, крім тих, які рухаються в Казахстан під конвоєм. У той же день влада України почали технічні консультації з Росією і Європейським союзом (ЄС) з приводу блокування транзиту. Російські вантажівки були заблоковані на території України 11 лютого.

Спочатку руху вантажних машин заважали українські радикали, зокрема, в Рівненській області, Житомирі, Закарпатті та Львові. У різних областях України виявилися заблоковані близько 150 російських фур. Вранці 15 лютого уряд України ухвалив офіційне рішення про припинення транзиту по території країни вантажних автомобілів з російськими номерами.

Вибір редактора