Як знайти роботу в Німеччині через Інтернет

Як знайти роботу в Німеччині - vk.com Як знайти роботу в Німеччині - vk.com

Для того, щоб сьогодні знайти роботу, вже не обов'язково вставати в чергу на біржі праці, вивчати вакансії в газетах і оголошення на зупинках і біля під'їздів.

Пошук роботи став доступнішим, ефективнішим і швидшим завдяки інтернету. Через всесвітню павутину можна знайти роботу за кордоном: для цього є безліч сайтів, онлайн-бірж праці і пошукових систем.

Резюме і документи, які повинен перекласти присяжний перекладач, можна відправити роботодавцю по електронній пошті, а співбесіду пройти по скайпу. Відмінна економія часу і грошей! Згідно зі статистикою, в Німеччині кожен другий роботодавець вважає за краще проводити пошук і відбір кандидатів через інтернет. Чим більше підприємство, тим більша ймовірність, що кращою формою відправки резюме буде саме електронна форма.

Як же знайти роботу в Німеччині через інтернет?

1. Сайт роботодавця

Якщо хочеться влаштуватися на роботу в якусь певну компанію і є чіткі уявлення про бажану позицію, то найвірніший шлях - шукати вакансії безпосередньо на сайті цієї компанії. Чим більша компанія, тим більше ймовірність, що у неї буде спеціальний розділ на сайті, присвячений пошуку роботи.

Тут можна знайти не тільки список актуальних вакансій, а й багато корисної інформації: про кращу форму контакту, телефони контактних осіб, а також про те, на що звертає увагу компанія при прийомі на роботу, як компанія позиціонує себе, які вимоги пред'являються до претендентів.

Якщо поруч з вакансією вказана контактна особа і є номер телефону, варто не полінуватися і подзвонити за цим номером, задавши пару уточнюючих питань - особливо, якщо ви вже знаходитеся в Німеччині. Таким чином можна виявити свій інтерес і запам'ятатися роботодавцю, підвищивши свої шанси на позитивну відповідь.

2. Онлайн-біржі праці і пошуковики

Самі німці вважають за краще шукати роботу через спеціальні сайти-пошуковики і онлайн-біржі праці. На таких порталах зазвичай можна знайти не тільки безпосередньо самі вакансії, але і корисну інформацію про ринок праці, зарплати, поради з пошуку роботу та оформлення документів. В цілому, можна умовно виділити три типи сайтів з пошуку роботи: інформаційні, пошукові системи і онлайн-біржі праці.

2.1. Інформаційні сайти не публікують конкретних вакансій, але зате тут можна дізнатися багато всього корисного і потрібного про ринок праці в Німеччині. З чого почати пошук роботи, які підприємства спеціалізуються у вашій сфері, які середні зарплати, чим відрізняються зарплати в одному регіоні від іншого, як оформити резюме, які документи додати до заяви і багато іншого.

2.2. Сайти-пошуковики сканують вакансії, розміщені в інтернеті на інших сайтах, і підсумовують результати. Плюс: в економії часу і зусиль (не потрібно шукати на двадцяти окремих сторінках, можна подивитися всі відразу і в одному місці), мінус: як правило, не можна розмістити резюме і скласти свій профіль.

Приклади таких порталів: adzuna.de , jobworld.de , careerjet.de , jobanzeigen.de , jobscanner.de .

2.3. Онлайн біржі праці надають кандидатам можливість знайти вакансію і розмістити своє резюме, а роботодавцям - розмістити вакансії і шукати підходящих кандидатів. 

3. Федеральна біржа праці

Для фахівців "затребуваних професій" (лікарі, математики, хіміки, технологи, інженери), а також професій, де не потрібна вища освіта (техніки, слюсарі, сантехніки, маляри, медсестри, кухаря, працівники заводів, водії і т.д.) найкраще шукати вакансії на сайті Федеральної біржі праці та служби зайнятості Німеччини. Сайт доступний також англійською та французькою мовами. Зручно, що сайт показує, скільки вакансій в певній сфері знайдено в тому чи іншому місті на даний момент, наприклад, 80 вакансій для кондитерів в Берліні, 250 вакансій для електриків в Кельні і так далі.

Є тут також опція розширеного пошуку (Erweiterte Suche), де можна вибрати бажану форму роботи, наприклад, повний (Vollzeit) або неповний (Teilzeit) робочий день, вказати розмір підприємства (може бути, кому-то важливо працювати в фірмі, де не більше 100 або 50 осіб або, навпаки, тільки у великій компанії, де понад 1000 фахівців).

4. Соціальні мережі

У Facebook і Instagram німці шифруються, заводять профілі під вигаданими іменами і всіляко ховають своє особисте життя від роботодавців. Зате професійні соціальні мережі Xing і Linkedin прийнято активно використовувати з метою пошуку роботи і підтримки ділових контактів.

У цих мережах краще завести аккаунт під своїм справжнім ім'ям і регулярно його оновлювати. Нерідкі випадки, коли хедхантери самі знайдуть ваш профіль за ключовими словами і напишуть з цікавою пропозицією по роботі. Xing більше підходить для ділових контактів і пошуку роботи в німецькомовних регіонах (Німеччина, Австрія, Швейцарія), а також маленьких і середніх компаніях. Linkedin підходить для тих, хто шукає роботу в міжнародній компанії, цікавиться пропозиціями відомих фірм і не проти попрацювати не тільки в Німеччині, але і за кордоном.

Взагалі, перш ніж безпосередньо приступати до пошуку роботи в Німеччині, слід почати з двох пунктів: навести порядок в акаунтах в соціальних мережах і зібрати якомога більше інформації про роботу, яка вас цікавить. Якщо при пошуку вашого імені і прізвища в Google в першій десятці повна колекція фото і коментарів з вашого особистого життя - це великий мінус для вас як для майбутнього співробітника, яким блискучим не було б ваше резюме. А зібравши якомога більше інформації, можна зацікавити роботодавця і краще підготуватися до інтерв'ю на наступному етапі.

Бажаємо успіху в пошуку роботи! Хто шукає той завжди знайде :)

Вибір редактора