Ірина Калкіна. Як знайти роботу за кордоном

Як знайти роботу за кордоном - worldview.com.ua Як знайти роботу за кордоном - worldview.com.ua

Конкуренція на ринку праці в західній Європі, а саме в основних країнах, які цікавлять українців, дуже висока. Крім місцевих претендентів, там прагнуть знайти роботу багато жителів периферійних країн Євросоюзу.

Таким чином, складається певна ієрархія кандидатів: місцеві жителі, кандидати з інших країн Євросоюзу, здобувачі з інших країн. Тільки якщо ніхто з кандидатів «з європейською пропискою» не підходить роботодавцю, він може звернути увагу на інших кандидатів, які бажають працювати на території західноєвропейської держави, в тому числі і на українців, які дуже часто шукають роботу в Польщі.

У моєму полі зору практично немає людей, які успішно влаштувалися на роботу в Європі з України прямим пошуком, не через просування всередині структури поточної компанії-роботодавця. Потрібно, однак, зауважити, що фахівці сфери IT та digital стоять особняком: попит на технічних кандидатів з України існує вже дуже давно.

Однак шанс отримати роботу за кордоном залишається. Фінансисти можуть влаштуватися на роботу в Європі через компанії «великої четвірки»: в Європі «четвірка» залучає кандидатів з ринку, в тому числі і в якості консультантів поза штатом, для допомоги на проектах з українськими компаніями. Такі випадки нам відомі. Ще один варіант - відправитися отримувати MBA на Заході і залишитися там після завершення навчання. За час навчання у вас буде можливість отримати перший досвід роботи за кордоном і зв'язки, які зможуть допомогти вам побудувати кар'єру, але конкуренція буде висока.

Для IT-фахівців добре заповнений профіль в LinkedIn може стати запорукою успіху. Мені відомі випадки, коли люди потрапляли в компанії мрії, такі як Google і Facebook, просто завдяки тому, що їх профіль помічали роботодавці і зверталися до них безпосередньо.

Найнадійніший спосіб отримати досвід роботи за кордоном - влаштуватися в міжнародну компанію в Україні. Вас можуть перевести в закордонний офіс в якості підвищення або в рамках практики ротації. У багатьох компаніях співробітники середньої ланки і вище в обов'язковому порядку якийсь період часу працюють в офісі за кордоном, щоб отримати додатковий досвід, який надалі допоможе їм розвиватися і розвивати компанію в Україні. Серед кандидатів, яких ми влаштовували в українські відділення міжнародних компаній, є ті, які нині працюють в офісах по всьому світу.

Вибір редактора